Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért február 15 a határidő a...

Miért február 15 a határidő a mesterképzésre való jelentkezésnél, mikor még sokan ilyenkor meg sem kapták a diplomát?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem a rendszert. Én most államvizsgáztam egy hete. Majd csak márciusban kapom meg az oklevelet, szóval feltölteni sem tudom. És ugye én most csak szeptemberre jelentkezem, szóval lenne még idő...

2017. febr. 15. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanazon okból, amiért a gimisek nem érettségiztek még le stb, mégis jelentkezniük kell. Adatfeldolgozás, hasonlók miatt.
2017. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Mindig ez volt a hat.idő
2017. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert egységes a felvételi rendszer. Mindenki, aki alap- és mesterképzésre, vagy osztatlan képzésre jelentkezik, ugyanazon az eljáráson megy át, amihez a jelentkezési határidő február 15. Biztosan emlékszem, amikor érettségiztél, akkor az érettségit csak júniusban kaptad meg, és ugyanúgy február 15-ig kellett jelentkezni.


Nyilván a mai világban ezt a határidőt kicsit ki lehetne amúgy tolni, hiszen már a teljes felvételi eljárás elektronikusan megy, pl. a pótfelvételi és a keresztféléves felvételi esetében is jóval rövidebb eljárással dolgoznak (bár azokon nyilván jóval kevesebb résztvevő van). De alapvetően meg lehet oldani ezzel a határidővel is a jelentkezést.


Ha te 1 hónapon belül megkapod a diplomádat, akkor eleve különleges helyzetben vagy. Ugyanis a szeptemberben induló képzésekre azok jelentkeznek, akik nyáron záróvizsgáznak. Akik januárban záróvizsgáznak, azok a februárban induló képzésekre szoktak jelentkezni, aminek a határideje november 15. volt. Ilyen esetben kb. január közepéig benyújthatók a dokumentumok, és diploma helyett elfogadják az intézmény által kiállított papírt is a felvételihez.

2017. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
*Biztosan emlékszel
2017. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
kereszt félévre szerintem még szarabb, oda jan 10 volt a pótlási határidő, még sokkal előbb volt a hitelesítés stb. záróvizsgázni meg én 4-én vizsgáztam, oklevélről is csak egy hivatalos szart nyomtatott a kth hogy készülőben van.
2017. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
A dokumentumpótlási időszakban kell feltöltened a diplomádat, mint minden dokumentumot, ami a jelentkezéskor nem áll a birtokodban, pontjaid úgyis csak július elején, ponthatárok úgyis csak július végén lesznek.
2017. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
86%

"Mindig ez volt a hat.idő"


A spagettiképzés előtt március 1. volt a határidő, mondjuk 2 héttel nem vagy beljebb.

Július 12. a hiánypótlási határidő.

2017. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!