Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Berzsenyi humán szóbeli?...

Berzsenyi humán szóbeli? Történelemből és magyarból milyen tételek vannak? Miért van az hogy nyelvi osztályba jelentkeztem és humán szóbelire hívnak be?

Figyelt kérdés
Sürgősen kellene a válasz mert,szerdán megyek szóbelizni. :) A honlapon láttam a követelményeket de azért segítene ha valaki aki már volt ott leírná hogy milyen. És egy tételről mennyit beszéljek? Félek hogy belekérdeznek és nem tudok majd válaszolni.Köszönöm előre a válaszokat. :)

2017. febr. 20. 12:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ha nyelvre jelentkeztél, de humánra hívtak be, mindenképpen szólj a sulinak, mert valószínűleg valami hiba történt!

Egyébként segítenek, maximum csak vezető kérdéseket tesznek fel, és úgy emlékszem, hogy a témakörök meg vannak adva valahol, de egyébként nem kell nagyon bonyolult dolgokra gondolni, görög-perzsa háború, törökök, reformkor, ilyesmi témák vannak.

Én öt éve voltam, először fel kellett mondani a töris tételt, nekem ott mondták, hogy ne is fejezzem be, mert látják, hogy mennyire tudom és kifutunk az időből, aztán egy szövegrészletet kellett elolvasnom és értelmeznem, abban is segítettek.

Na de nem hiszem, hogy neked humán szóbelire kell menned, ha egyszer nyelvre jelentkeztél. Azonnal telefonáljatok be a sulinak!!

2017. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is ezt mondom, amit az első. Csak nyelvire jelentkeztél, és úgy hívtak be humánra? Vagy mindkét tagozatot megjelölted?

Írd meg, hogy mit sikerült intézni, aztán meglátjuk, hogy miből szóbelizel ténylegesen :D Akkor majd írok

2017. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm a segítségeteket. Szólok anyukámnak. Csak mondjuk oda van írva hogy ha valaki nem éri el a bizonyos ponthatárt akkor másra is behívhatják,de nekem megvan a pontszám. És az nem lehet hogy azért humánra hívnak be,mert van nyelvvizsgám és ezért nem akarnak nyelvből szóbeliztetni? (csak nyelvit jelöltem meg)
2017. febr. 20. 16:29
 4/25 anonim ***** válasza:
Nem, nyelvre sokan mennek úgy, hogy van nyelvvizsgájuk.
2017. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Igen, de az akkor van, ha megjelölted mindkét tagozatot is. És ez nem lehet a te esetedben, mert te csak a nyelvit jelölted.. Szóval a nyelvvizsgás izé nem lehet, amit mondasz, mert nem jelölted a jelentkezési lapon, hogy van nyelvvizsgád, ők meg csak úgy nem tudják :D

Szóval sürgősen hívjátok fel a titkárságot!!!

2017. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
De tudják,mert el lett küldve a fénymásolat. Oksi :)
2017. febr. 20. 17:29
 7/25 A kérdező kommentje:
Felhívtuk és kiderült hogy véletlenül a nyelvi helyett a humánt jelöltük be.:(((((((( olyan szomorú voltam. Pedig nyelvire is behívtak volna. Na mindegy azóta voltam szóbelin és nagyon jó volt. :) Annyira aranyosak a diákok és a tanárok is. Annyira tetszik az a suli. Esetleg ha valaki oda jár tudna mondani valamit róla hogy milyen? Előre is köszönöm :D És az eddigi válaszokat is.
2017. febr. 23. 15:15
 8/25 anonim ***** válasza:
Semmi baj, humánra még nagyobb valószínűséggel is vesznek fel, mert oda egész osztály kerül be. Én az első válaszoló vagyok, humános voltam a berzsenyiben, szerettem a sulit is meg az osztályt is. :) Jó a légkör, sok tanár van, akire emberileg is fel tudsz nézni, megértőek veled, szóval nem várják el, hogy mindig minden nap mindenben tökéletes legyél, de odafigyelnek rád, és nagyon jó a nyelvi meg természettudományos oktatás (igaz, humánon utóbbi pont nem, de például tök jó kémiafaktjaim voltak, szóval, ha mégis más irányba mennél, arra is van lehetőséged). Én tegnap mentem vissza a Berzsenyibe, kísérni egy szóbeliző barátnőmet, és minden tanárom tökre örült nekem, pedig hát nem vagyok egy kellemes ember, és egyébként is látszik, hogy tényleg kíváncsiak, hogy mi van veled. Szóval, nekem pozitív élmény volt, és mindenképpen írj, hogy mi lett. :)
2017. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Óó,nagyon köszönöm,hogy írtál róla véleményt. Igen már én sem bánom,mert rájöttem hogy így több esélyem van. A szóbeli nagyon jó volt esküszöm jól éreztem magam,mert a tanárok és a diákok is olyan kedvesek :)Nagyon jó a légkör.

Pénteken rakják ki az ideiglenes rangsort,de nagyon izgulok mert a felvételimet eléggé elszúrtam. Huh,drukkoljatok :D

2017. márc. 6. 20:13
 10/25 anonim ***** válasza:
Drukkolok. :)
2017. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!