Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden évfolyamon felvehető...

Minden évfolyamon felvehető második idegennyelvként a francia? (Eötvös gimi - Bp. )

Figyelt kérdés
Az érdekelne elsősorban, hogy milyen szempontok alapján indulnak a második nyelves csoportok (elsősorban a francia). Minden nyelvből indul-e csoport/ létszámfüggő, milyen bontásban tanultok, illetve milyen az átlag nyelvoktatás színvonala Nálatok, milyenek a nyelvtanáraitok, milyen könyvekből tanultok?

2017. febr. 21. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvoktatás nagyon jó :)) Mint bármilyen másik oktatás úgy általában az EJGben :D Még ha kezded is a nyelvet, akkor is felsőfokúra el tudsz jutni, egy éve tanul egy barátom az EJGben angolt kezdett, és már emelt szintű érettségi feladatokat oldanak meg, meg már most középfokú szinten van úgy, hogy sosem tanult angolt! :OO

Szóval igen, az EJGben minden tagozaton emelve van a tagozatos tárgyak mellett a nyelv. A beosztások úgy vannak, hogy igyekszenek mindenkit az elsőnek megjelölt nyelvébe beosztani, de lehet, hogy egy nyelvre túl sokan jelentkeznek, és akkor nem tudnak beosztani. Ilyenkor azt hiszem a felvételi pontszám a döntő választóvonal. Sávosan megy, szóval az osztályban/évfolyamon vannak beosztva a csoportok. Igazából mindegyik második nyelv eléggé kelendő, főleg a német. Akik latinra vagy oroszra akarnak menni, azoknak kérdéses, hogy indul-e csoport, mert azt nem nagyon szokták választani. Neked, aki franciát szeretne, szerintem nincs mitől félned, az eléggé kelendő nyelv, mint az olasz vagy a német :D

Kis csoportokban tanulják a nyelvet egyébként. Első nyelv haladóról van (angol vagy német), második nyelv kezdőről (német, angol [a németeseknek], francia, olasz, orosz vagy latin).


Remélem érthető voltam :) Ha nem, kérdezz nyugodtan, bocsi, csak siettem :'D

2017. febr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Én már végeztem az Eötvösben, és azok alapján azt mondom, hogy minden nyelvből indul mindig csoport. Latinból és oroszból is, franciából és olaszból általában 2 is.

Amúgy bármennyire is imádtam a sulit, azért őszintén, nem a nyelvoktatás a legerősebb itt. Első nyelvekez (angol, német) illetően jobb a helyzet és simán el lehet jutni a felsőfokig, de a második nyelveknél azért más a helyzet. De franciából pont a legjobb a helyzet, ők valóban meg szoktak tanulni franciául.

Na, de egyebként imádtam a sulit, csak ezt le akartam írni neked. Hajrá a felvételhez, szurkolok:)

2017. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
*latinból és oroszból egy csoport indul
2017. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors reagálást. :D
2017. febr. 23. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!