Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyfrekvenciás rendszerek...

Nagyfrekvenciás rendszerek szakiránnyal mennyire jók az elhelyezkedési lehetőségek és a fizetés?

Figyelt kérdés

BME-VIK villamosmérnök szakon tanulok. Most van a specializációt megelőző félév. Egyelőre elsősorban az Infokommunikációs rendszerek szakirányos blokk ágazatai érdekelnek, ebben a sorrendben: HVT, HIT, TMIT. Ezek közül főleg az elsőre lennék kíváncsi, legfőképpen arra, hogy mire számítsak diploma után.


A képzés során eddig azt látom, hogy nagyon a beágy, főleg az AUT felé nyomják az embereket, a HVT pedig kevésbé népszerű. Ez a fizetésekkel/elhelyezkedési lehetőségekkel mennyire van összefüggésben?


Sajnos csak olyan ismerőseim vannak, akik még BSC-s vagy MSC-s tanulmányaikat végzik. Ezért is intézem itt (is) a kérdést, hátha megfordul egy végzett mérnök is erre.



2017. febr. 21. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom a beágy a beágyazott rendszerek, az AUT meg az automatizálás... ...de nem értek a betűszavakból, gépész vagyok. :D

Hétvégén éppen átépítettük a gyártósort, ott volt egy villamosmérnök srác programozni az egyik csavarozóállomást meg még ezt-azt. Megfelelő szintre hozva a tudást nagyon könnyen felszív a munkaerőpiac így ipari környezetbe, rendes ipari fizetésért. Igaz cserébe lehet be kell vállalni időnként a hétvégéket, flexibilisen kezelni a munkaidőt, de nem gombokért cserébe. :)

2017. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves első! Köszönöm a választ! Aranyos vagy, hogy attól függetlenül, hogy nem vagy villanyos, megpróbálsz segíteni. (Lány vagyok, mielőtt valaki meglepődne a szóhasználatomon.) Az AUT alatt egyébként az Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszéket értettem. A kommented főleg a beágy mellett szól, gondolom az általam megjelölt területre nincs rálátásod. Egyébként az ilyeneket is szívesen fogadom. Az infokomm után a beágyas blokk az, amit még fontolóra veszek, így e két területről kapott bárminemű információnak nagyon örülök. :)
2017. febr. 22. 00:56
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Az attól függ, csinálsz-e MSc-t? Ugyanis nagy különbség tud lenni az egyes helyeken, a kettő között. Szerintem a legértelmesebb szakirányok egyike. Egy jó tanács: a Gyimóthy terekes évadát érdemes akár többször is megnézni, sok minden sokkal tisztább lesz!
2017. febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Tervezek mesterre menni. Az egyes helyek alatt a szakirányt vagy az egyetemet érted? BME-n csinálom majd mindenképp. A terek előző félévben lett meg 5-re, Gyimóthynál hallgattam a tárgyat, így elvileg ezzel nincs gond. (2014-ben kezdtem, csak a számtud miatt csúsztam 1 évet.) Milyen tapasztalatod van az MSC-t illetően? Sokaktól hallom, hogy nem éri meg (HVT-ről nincs infóm e téren.)
2017. febr. 22. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

HVT-n vagyok, most kezdtem az MSc-t.


Szerintem ez a szakirány túlságosan mély és szerteágazó, így szerintem igazán jól csak Msc-n lehet megtanulni a dolgokat. Ugyanakkor igaz, hogy sajnos elég sok fölösleges tárgy van az MSc-n, és bizonyos szempontból túl sok energiát kell beléjük fektetni.


Tény, hogy a beágy talán az összes szakirány közül a legkeresettebb, de egy BME-s diplomával szerintem egyáltalán nem kell tartani attól, hogy ha van mögötte valós tudás is, akkor nem lesz jó munkád jó fizetéssel. A beágy ismerete pedig szerintem valamennyire mindegyik szakirányon megkerülhetetlen lesz, ha most pl. konkrétan a HVT-re gondolok, akkor a technológiák a digitális kommunikáció felé tendálnak (pl. többek közt a DVB-rendszerek, SDR, IoT, vagy éppen bármilyen adaptív kommunikációs megoldás), ami mögött pedig kőkeményen ott van egy FPGA vagy egy mikrokontroller.


Ha ez az irány érdekel, akkor szerintem ezen a "határterületen" érdemes keresni a helyed, erre pedig jó lehetőség, hogy az, hogy az Msc-n van fő- és mellékspecializáció is. Egy HVT fő- és egy MIT mellékspec szerintem abszolút nyerő páros.

2017. febr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik! Köszönöm szépen a válaszod! Ez eddig megnyugtató számomra. Én is elgondolkodtam azon, hogy egy beágyasabb tanszékre vegyem fel a mellékspecit. Először az AUT-ra gondoltam, de most ahogy nézem a prospektusokat, a MIT tényleg jobban passzol. Származhat bármilyen hátrányom abból, hogy az alapképzést nem a MIT-en csinálom? Mennyire építenek arra, hogy már van előismeretem? Illetve ez a hátrány behozható?
2017. febr. 27. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!