Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb szerintetek...

Melyik a legjobb szerintetek ezek közül a zenei általános iskolák közül? Gregor József, Kodály, Váci Utcai Ének-Zenei, Deák Diák zenei tagozata

Figyelt kérdés

A gyerekeimnek barátságos környezetű, jó zenei képzést biztosító általános iskolát keresek, ahol a tanárok is készségesek és a közismereti tárgyakat sem hanyagolják el.

Melyik lenne a legjobb választás?

Aki tud, a bővebben is nyugodtan írjon az iskoláról.



2017. febr. 22. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Váci Utcai Ének-Zenei Általános Iskola. Szerintem az említettek közül ez a legerősebb általános. Esetleg a Kodály, mert onnan lehet gimnáziumba is továbbmenni, mert gimi is egyben.
2017. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos későn vettem észre a kérdésed, de remélem, végül nem a Kodályba vitted!
2017. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

késői a válaszom, de tudok néhány infóval szolgálni a Deák Diákról. Ebben az iskolában kezdtem tanulni, a bátyám is oda járt és ezért lettem oda iratva. a kétezres évek közepén (szándékosan nem írok évszámot)kerültem be, még az Orczy úti időszakban. Az alsós tanítónénik és a pedagógiai asszisztensek egytől egyig imádnivalóak! Ekkortájt még egész normálisnak volt mondható a hely, normális iskola-és osztálytársak, a tanárok rendesek, segítőkészek és csupa pozitív dolog. Szerettem oda járni. 2008-ban elköltözött az iskola a Köztársaság (ma II. János Pál Pápa) térre. Amikor bejött a KLIK rendszer, akkor következett a feketeleves. Az égvilágon semmire nem volt pénz: wc papír, kréta, szappan, stb. Ez mostmár általános minden közoktatási intézmény körében, nem egyedi eset. Az iskola oktatási szempontból szépen szólva is szart sem ér. Nyelvoktatás esetén 33% az esélye hogy nem a szenilis öregasszony angoltanárok közül kapsz egyet akik mindennel fogalkoznak, csak a dolgukkal nem. Ha a fiatalabb pasit kaptad angoltanárnak aki ma igazgató akkor jobban jártál. az én magyar és történelemtanárom pedig maga a pokol volt és egészen az érettségi előtti pillanatokig szívok a hülyeségei miatt. Egyszerűen egyik tantárgyból sem volt képes tartani az ütemtervet a következők miatt:

A politikai nézetei liberálisak, amivel most jelzem, hogy nincs semmi problémám, nem az én dolgom még ha ez a radikális szintet üti is meg. A probléma, hogy ezt a nézetet mindenkire rá akarta erőltetni akinek a véleménye nem egyezett az övével. Valahogy (nem is értem hogy hogy...) visszatérő téma volt a második világháború, a holokauszt, a cigányság, a homoszexualitás. Olyan érzésem volt ezekkel a témákkal kapcsolatban mintha provokálni szerette volna a jónépet hogy utána lebüdösfasisztázhassa őket.

A matektanárom egy idős hölgy volt, imádtam. Végig jeles voltam, egészen a mai napig, amiben ő nagy szerepet játszott. mindig korrekt és precíz.

az alkalmazott tudományok terén is hasonlóan áll a dolog: fizikatanárom hetedikben egy hatalmas tudású mostmár nyugdíjaskorú hölgy, csupa pozitív csalódás ért vele kapcsolatban. Előtte tartottam tőle.

Kémiatanárom is nagyon-nagyon aranyos volt, egy fiatal nő. Szintén precíz és korrekt. Nekem a biológiát is ő tartotta.

viszont a biológia-földrajz vonalon továbbhaladva tudok szép dolgokat mesélni: az egyik fent említett szakos tanárúr egy igazi "úriember" (értsd: alkoholista vadparaszt), aki lekezelő és nem egyszer megalázó stílusban beszélt a diákjaival, kifejezetten utál mindenkit, aki nem magyar.

Zenei képzésben azt kell mondanom hogy az ország legjobbja. ha a gyerek tehetséges, akkor színházi és operaszerepeket is kaphat. Bubnó Tamás tanár úr volt az énektanárom, róla csak tisztelettel és megbecsüléssel tudok írni.


a fent leírtak az én saját tapasztalataim voltak, de minden a valóságnak megfelel. az iskola általában elég barátságos környezetűnek mondható. konkrétan mindenkit befogadnak aki felvételizik tekintet nélkül nemre, vallásra, származásra, faji hovatartozásra, szexualitásra, társadalmi helyzetre és bármilyen testi illetve mentális problémára. ezzel sem lenne semmi baj, hogyha a figyelemzavaros gyerekek aránya nem ütné meg a kritikus határt, ami felett már nem lehet tanítani.


reménykedem benne, hogy a kissrácoknak találtál egy jobb helyet.

remélem, segítettem! ha kérdésed van, írj PM-et

egy volt tanuló

2017. nov. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A gregor nagyon jó iskola és kiváló zenei képzést biztosít a tőle nem messze álló pro musica épület. Családias közeg, jó tanárok, programok.Én magam is oda jártam.
2021. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!