Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Árpád Gimi Budapest: spec....

Árpád Gimi Budapest: spec. Mat. Vagy term. Tud. Tagozat, melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
Gyermekemet mindkettőbe felvennék. (Mentes a szóbelin.) Csakhogy hatodikban még nincs fizika, kémia, biosz a suliban, így nehéz a döntés, nem tudja, mennyire fogják ezek érdekelni, a matekot nagyon szereti. Melyik osztályban szokott jobb közösség összejönni? Melyik erősebb a sulin belül? Köszi nagyon, ha tudtok segíteni!
2017. febr. 23. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A matek NAGYON kemény - szerintem csak akkor válassza, ha tényleg nagyon érdekli! (Amikor én odajártam, egyes évfolyamokon talán 1-2 órával nagyobb volt az óraterhelésük, mint a többi tagozatnak, nem tudom, ez most így van-e.)

Amúgy nem lehet nagyon mellélőni, minden tagozat jó! (De a mateknak van a legnagyobb múltra visszatekintő hagyománya - a tt-nek meg a legrövidebb múltja (az is már majd' 2 évtizedes), de főleg biosz és földrajz szakon kiemelkedő tanárok voltak már régen is, és azóta sokat fejlődött.)

Azt, hogy milyen lesz a közösség, a konkrét osztályon múlik, szignifikáns, tagozatokra jellemző különbség nem szokott lenni, és az évfolyamok is elég összetartóak!

Az "erősséget" tekintve: régen a hatosztályosok voltak "erősebbek" (tekintet nélkül a tagozatra) hiszen egyrészt a hatosztályos képzésnek volt nagyobb múltja (az évfolyamok nagy része hatosztályos is volt), másrészt több idő is volt mindenre - nem tudom, ez változott-e, mert azóta a négyosztályos képzés is kibővült.

2017. febr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattál!

Az ofő egyikben Kürtösi Balázs tanár úr, másikban dr Tüdős Éva tanárnő lesz. Ismered őket? Írnál pár szót róluk, akár priviben?

Talán ez is segít a döntésben.

2017. febr. 23. 15:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos egyiküket sem ismerem. De úgyis lesz szóbeli elbeszélgetés (mentesség esetén is, hogy találkozzanak a leendő ofők és a diákjaik) Lehet, hogy azok a beszélgetések is segítenek.
2017. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Persze, ott érik majd benyomások, de akkor csak a gyermek mehet be, gondolom.
2017. febr. 23. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!