Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire hatékony az egyetemi...

Mennyire hatékony az egyetemi informatikus / programozó képzés?

Figyelt kérdés
Több ismerosom is programozónak tanul, és az összes panaszkodik, hogy nem ezért mentek egyetemre. Legtöbb tárgyukra azt mondják, hogy teljesen felesleges, vagy hasznos lehetne ha máshogyan kozelitenék meg a dolgokat,de haszontalanok. Azt mondják, hogy a tanárok, valójában matematikusok, akik tudnak programkodot olvasni, de nem programozók. Azt mondják, hogy alig tanulnak valami programozást, és hogy egyetem után egy rakás elméleti marhaság lesz a fejükben, azt a szakmához meg semmit sem értenek. Egyik most kezde el az egyetemet, előtte magától tanult programozni, és azt mondja, hogy ő korrepetálja, tanítja a diplomával rendelkező programozott, mert semmit nem tud, amit elvarna egy cég. Talán ezért van 22000 betöltetlen infos állás ? Mert ember van, de senki nem ért hozzá, mert béna az oktatás ?

2017. febr. 23. 18:55
 1/4 anonim válasza:
Teljesen igazad van, én is hasonlóakat hallottam, csak nem tanulóktól, hanem BME-s tanártól. Ő is azt mondta, hogy a létszámhiánnyal küzdő cégek nem arra a matematikai tudásra vágynak, amit a programozó szakon elsajátítanak az egyetemisták, hanem inkább gyakorlatiasabb tényleges programismerettel rendelkező munkavállalókra. Én pont ezért - látva a munkaerőhiányt egy átlagosan is magas jövedelmi szintet biztosító szakmában - direkt programozói képzésre fogok járni az elkövetkező években.
2017. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Az egyetem ebben a világban szerintem csak irányvonalakat tud adni és nagyon az alapokat. Igen sok matekos tárgy van, talán túl sok, de meg is indokolhato valamennyire, hogy miért. Pl problémamegoldas, újabb absztakcio amit akar később használhatsz a munkád során. Illetve vannak helyek, pl képfeldolgozás vagy hasonlók ahol tényleg komoly matek kell.


De maga a képzés tényleg nevetséges, csak sajnos a tanárok nem mondják, hogy otthoni kemény onfejlesztessel semmire sem mész. Szép dolog hogy tudod a formális nyelvek csinjat binjat, de a cégeket az erdekli, hogy ugye nem a tavasz jut az eszedbe a springrol. De érdemes belevágni mert hiába szar, a legtöbben könnyedén elhelyezkednek. Illetve ha szerencsed van 1-2 hasznos specit ki is foghatsz.

2017. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elnézést, elírtam, komoly önfejlesztés nélkül*


Utaztam és nem tudtam teljesen figyelni.

2017. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen a linken megszemlélheted hogy az informatika mennyire is szerteágazó. Az egész világon úgy működik a dolog, hogy mikor egy új munkát kapsz, akkor napokon/heteken/hónapokon át tanulni fogsz, hogy elsajátítsd az adott felület kezelésének a módszereit.

Értelmetlen lenne az hogy az egyetemeken a magyarországi informatikus cégek elvárásait tanítsák mert egyrészt 10 év se lenne elég arra hogy mindent megtanítsanak, másrészt megtanítanának 500 felületet amit te 10 év után kapisgálni fogsz, viszont abból az 500 ból te csak 1-et fog kelleni használj, s akkor a hatékonysága mekkora is volt az oktatásnak?

S nem mellesleg egy 3 éves egyetemnél MÁR amit első éven tanítanának 5 év múlva elavult lenne. Szóval mesteriről kilépsz, lényegében csak elavult ismeretekkel jönnél ki az egyetemről. Programozni megtanulsz mondjuk c-ben, de nem az a bonyolult az egészben :\.


Remélem kielégítő választ adtam!

2017. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!