Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szakra kötelező...

Pszichológia szakra kötelező a biosz érettségi?

Figyelt kérdés
Kicsit későn kaptam észhez, hogy megnézzem, mik kellenek a pszicho.szakra(11.es vagyok). Azt olvastam, hogy két emelt kötelező, ez igaz? Én németből szeretnék emeltezni, és angolból nyelvvizsgázni, ez elég lenne?
2017. febr. 24. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehetsz kettő emeltet, de előírás az egy.

Idézem:

"Kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv(6) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)".

Nyelvvizsga mindenképp kell, hisz elég magas a központi ponthatár (435)

Lányom is oda jelentkezett.

2017. febr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: Lemaradt: Ő angolból emeltezik, és német nyelvvizsga pluszpontot visz (sajnos az emelt miatt az angol közepfokút bukja, de sabaj. Töriből akart eredetileg, de az brutális.A magyar méginkább. Mivel az angolt imádja, így emellett tette le a voksát)
2017. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jártam emelt törire félévig, valóban brutál,nem tudnám kivitelezni. De ezek szerint egy emelt és egy nyelvvizsga talán elég lehet?
2017. febr. 24. 20:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Államilag finanszírozottra nem biztos. Nálunk sem. Használd a felvi.hu pontkalkulátorát.


[link]

2017. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!