Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szüntették meg a helyesí...

Miért szüntették meg a helyesírás értékelését. Osztályozását?

Figyelt kérdés

Most már az érettségi vizsgára belehet vinni a helyesírási

szabályzatot, és ez később hogy lesz? Ha helyesen akar irni valaki, akkor mindig nála lesz a szabályzat és nézegeti, vagy ír ahogy akar.Mert ha nincs követelmény akkor persze, hogy nem tanulják meg amit meg kell tanulni.Már azt elérték

az oktatás irányítói, hogy a tanulók beszélni nem tudnak, a jövőben már majd írni sem tudnak.Szép világ lesz.



2017. febr. 27. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Te se nagyon tudsz írni, pedig itt segítségedre van az internet.

Nem vagyok ebben jártas, de szerintem attól még értékelik a helyesírást.

2017. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Lényegében ugyanaz lesz, mint eddig, csak most a jó helyesírást jutalmazzák, a rosszért pedig nem vonnak le. Így is kevés az idő egy jól megszerkesztett, átgondolt, összeszedett szöveg megírására, ha még elkezded böngészni a helyesírási szabályzatot, tuti kifutsz az időből.


Szóval lényegében csak a felfogás változik. Aki jól ír helyesen, az ugyanúgy több pontot kap, mint aki szarul, viszont ha elrontasz valamit, azért nem vonnak le .

2017. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Én egyetértek veled. Az érettségi manapság már amúgy is egy vicc, de a magyar különösen az.

Még hogy szövegértés! :))

Aztán amikor itt a GYK-n kétségbeesetten panaszkodnak, hogy nem értik az olvasott szöveget, és hogy javíthatnának rajta, a legjobb szándékkal sem tudok mit mondani nekik. Mert hát azt nem mondhatom, hogy az elmúlt tíz évben nem a facebookon kellett volna lógni, hanem könyveket olvasni:S

2017. febr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Amíg te se tudsz írni, nincs mit elvitatni a tizennyolc évesektől. :D Egyébként tizenöt pontot lehetett veszíteni a dolgozatból rossz helyesírással, nem azt mondom, hogy ne pontozzák, de szerintem is korrektebb, hogy inkább pontot megszerezni, mint veszíteni lehessen.
2017. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
Én még épp a "régi" rendszerben érettségiztem, elárulok valamit: a mai középszintű érettségi félelmetesen gyenge, már-már debil színvonalú, de az "emelt" szintű érettségi vizsga is sokkal könnyebb, mint a régi, hagyományos érettségik voltak.
2017. febr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy felkeltettem az érdeklődéseteket.

A magyar érettségi dolgozatomban egyetlen helyesírási hiba sem volt, ezt az elnök közölte a magyar tanárommal, ez dícséretnek számított.(azóta sokat romlottam)Ahhoz, hogy véleményem legyen nem kell kiváló helyesírónak lennem (paprikáscsirke effektus).

2017. febr. 28. 06:22
 7/10 anonim ***** válasza:
De látványosan rossz helyesírással "milyen világ lesz ez" típusú okoskodást nyomni mégiscsak elég visszás. (Nekem se volt helyesírási hibám, OKTV-ztem is nyelvtanból, sőt, második fordulóba jutottam, csak aztán nem folytattam. Egyik sem olyan hihetetlen eredmény, de ha ez legitimizálja az ember véleményét (btw, honnan tudta volna mindenki, hogy te egyébként jól írsz helyesen, ha amit kitettél, hemzsegett a hibáktól), ám legyen.)
2017. febr. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7/7 Sorold már fel a "hemzseg"-ést.
2017. márc. 1. 05:07
 9/10 anonim ***** válasza:

"belehet vinni", "irni", "ír ahogy akar" (mondjuk szerintem a vesszőhiba gyakoris kontextusban teljesen mindegy, de vannak), a kérdésfeltevésben pontot teszel a vessző helyett, biztos, mert telefonnal gépelted, de igénytelen, mondatot lezáró pont után nem hagysz ki helyet. Egyszerűen szerintem azzal, hogy a "mai fiatalokat" ócsárolod, hogy nem tudnak beszélni meg írni, nem fér össze, hogy ennyire igénytelen helyesírással és szerkesztéssel teszed ki a kérdésedet. Ja, és nem érettségire fogsz megtanulni helyesen írni. Nem is tudnál, mert egy többéves gyakorlási folyamat eredménye, és részben készségeken alapszik. És igen, ha a jövőben le akarsz írni valamit helyesen, miért ne nézhetnéd ki egy szótárból vagy méginkább az internetről? Mindenkinek vannak szavai, amikben egyszerűen nem biztos, és ilyenkor az a tuti, ha leellenőrzi. Az a jó, ha igényesek vagyunk, nem az, ha hasból le tudunk írni minden szót helyesen.

Ja, és például tavaly érettségiztem, és szokásom beszélni, panasz még nem érkezett rá, szóval az oktatás irányítói valamit benézhettek velem meg az összes tanulóval kapcsolatban, akit ismerek.

2017. márc. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez nem volt valami nagy "hemzsegés".Az utolsó modatodat nem is értem: "benézhettek"?

Egyébként az egyetemek panaszkodnak nagy nyilvánosság előtt (Tv), hogy a középiskolákból alulképzett diákok kerülnek az egyetemekre és nekik kell pótolni mielőtt az egyetemi tananyagot elkezdhhetnék.Tehát nem én bántom az érzékeny, kritikát nemtűrő "mai fiatalokat".

2017. márc. 2. 04:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!