Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Apáczai Csere János...

ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium, humán tagozat?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hetedik osztályos vagyok, és a szüleimmel ki szeretnénk választani, azokat a sulikat, amelyek érdekelnének, illetve amikbe elmennénk.

Az egyik ismerősöm ajánlotta az Apit, mondván, nekem oda kell járnom. Azonban ő matfizre járt, és nem sokat tud a humán tagozatról.

Tudom, hogy már ezernyi ilyen kérdést írtak előttem is, de csak a reálról olvastam.

Humánosok, mi a véleményetek? Milyenek a tanárok, az osztálytársaitok?

Milyen a kollégium, és az ottani nevelők?

Most 5,0 az átlagom, azonban ez nálam változó, és csakis attól függ, hogy lustálkodós, vagy szorgalmas kedvemben vagyok (ha jellemeznem kéne magamat, tuti benne lenne a lusta szó). :) Viszont ha odateszem magamat, és az akaraterőmet is előveszem sokkal jobb is lehetnék. Versenyekre járok, és kitűnő is vagyok, de ez természetesen általános iskola. Nehéz dolgom lenne - szorgalmasan - az Apiban?

Előre köszönöm a válaszaitokat! :)



2017. febr. 28. 19:38
 1/4 tseri válasza:
100%

Szia!

A humán tagozatra 17-18 főt vesznek fel. Magyarból van elég sok (első évben 5, másodikban is 5, aztán 6, majd 7) és töriből (3, 3, 5, 6), illetve pár órával a 2.nyelv van még megemelve. Elég sok a lány az osztályban. :)

2017. márc. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 29. 14:36
 3/4 xXxPuuseySlayer420xX válasza:

Ha szorgalmas vagy nem hiszem, hogy nehéz dolgod lenne itt, lustább gyerekeknek (lol én) is jött össze 4-es körüli átlag év végén, és ha beleadod magad, akkor plusszba még a tanárok is szeretni fognak, szóval szerintem megéri gürizni. Az oktatókról annyit, hogy többnyire nem idegbetegek, bár van néhány furább szerzet, meg egy homoszexuális föcitanár dehát basszus ez kb. minden helyen előfordul. Közös vonásuk viszont, hogy tényleg mindegyik szenvedélyes, és szeretnék átadni a tudást, szóval életunt szadistákkal nem hiszem, hogy lesz dolgod. Viszont ennek, meg az elitkrémségnek az a hátulütője, hogy hiába humán tagozat, a reál tantárgyakat is kérik elég rendesen, szóval a kémia könyv fölött is lesz néhány eltöltött órád (de csak két évig van szóval nem gázos). Cserébe az irodalom oktatás több, mint színvonalas, ha Czéh tanár urat kapod akkor maga lesz a mennyország testvér, elhiheted.

Az, hogy milyen az osztályközösség, az viszonylag kiszámíthatatlan dolog, az enyém nem rossz, türhető, de minimum egy embert biztos fogsz találni akivel elleszel. Ja, és nagyon, de NAGYON sok a lány, legkevesebb az osztály 60%-a biztos az lesz, szóval ha csajozni szeretnél akkor legalábbis létszámra lesz elég belőle. Ha meg lány vagy, akkor meg lesz sok havernőd, vagy nemtom. Vagy akár teis csajozhatsz, rádbízom. Ez egy elfogadó hely ilyen szempontból.

A kollégium is szerintem jó hely, bár én nem vagyok koleszos, szóval saját tapasztalatom nincs, de különösebb panaszt nem hallottam, szóval rossz nem lehet.

Összességében azt mondhatnám, hogy megéri idejönni, magasszintű oktatást kapsz, nagyon jó a hely presztízse, egyetemi felvétel átlaga itt 99%, szóval nem véletlen ide járt Gyurcsány, az Oscar-díjas Deák Kristóf, meg egy csomó nagy koponya. Tényleg az egyik legjobb az országban.

2017. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyurcsányt felhozni pozitív példának egy picit vicces azért, de imádom a stílusod xd Így 3 évvel később
2021. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!