Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egészségtudományi doktori...

Egészségtudományi doktori iskolának van értelme?

Figyelt kérdés

Egyelőre még csak Bsc-re járok és nem igazán terveztem Msc-re menni, mert nem tetszenek az itthoni mesterképzések és nincs is olyan ami szervesen kapcsolódna a szakomhoz.


Viszont az egyik tanárunk most ezt csinálja és felkeltette az érdeklődésemet.


Amit tudok, hogy ez főleg kutatásokról és publikálásokról szól és ezekből kell gyűjteni pontokat(egyébként az Msc az előfeltétele).


Nekem olyan abszurd, hogy alapjáraton nem lesz ott a nevem előtt a dr., de mégis doktori képzésen lehet részt venni. El nem tudom képzelni, hogy mire lehet egy ilyen jó. Enélkül is lehet kutatni meg publikálni legalábbis egy másik frissen végzett tanárunk is csinált olyat, hogy külföldi kutatásokat áthelyeztek magyar viszonylatba és úgy nézték meg az eredményeket.


2017. márc. 8. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom a PhD-ra gondolsz.Az publikálással, a kutatási témádban való elmélyüléssel,esetleges gyakorlatok megtartásával jár, és természetesen további kurzusokat is el kell végezned.

A doktori cím meg ott lesz a neved előtt, ha végigviszed a fokozatszerzési eljárást, éd Dr. XY leszel, de akár PhD. XY-t is használhatod "Philosophiae Doctor"-"Tudományok doktora".Egy ilyen doktori címben sokkalta több munka van, mint amit az orvosok járulékosan kapnak a nevük elé.Alapból 3/3,5 + 2 év MSc, majd a PhD szakasz ami minimum 3 de inkább 4-5 évre nyúlik el.

2017. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!