Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít a BME kémszám...

Mennyire számít a BME kémszám táborában való részvétel?

Figyelt kérdés

Idén felvételizek biomérnökire. Azt néztem, hogy általában augusztus 3. hetében rendezik a tábort, és az sajnos nem biztos, hogy a legmegfelelőbb számomra.

Nektek mennyire könnyítette meg az első féléveteket a táborban való részvétel? Mit tanultatok? Elérhető a tananyag/feladatok az interneten? Mennyit fejlődtetek? Hasonlít az oktatás a FEB Szakmai Napjaira.



2017. márc. 13. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazából ezek a táborok csak egy ilyen frissítésre és arra szolgálnak, hogy az "alap" dolgok már kisujjból menjenek az elején (mértékegység átváltások,bármilyen koncentráció számítás,egyszerűbb pH példák ilyensmi).

Gyakorlatokon is végigveszitek majd, se nagyon gyorsan fogtok majd haladni, 1-2-3 példán be lesz mutatva minden, és robognak tovább.Egyetemen senkit nem fog már érdekelni, hogy lemaradtál-e vagy sem.

Amúgy én inkább azt ajánlom, hogy nyáron esetleg az ilyen tényleg egyszerűbb dolgokat tanuld meg amiket fent írtam, és akkor nem lesz gond.

2017. márc. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válászodat. Láttam, hogy fel vannak téve internetre az év közbeni gyakorló feladatok kémszámból. Meghaladja azokat a táborban oktatott anyag? Esetleg valahol elérhetőek azok a feladatsorok, amelyek szerint haladnak?
2017. márc. 15. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Tuti nem haladja meg a tábor a félév anyagát, 14 hét anyagát nehéz 1 hétbe belesűríteni.

Mondom, igazából itt az alapokat gyakoroltatják be bombabiztosra, hogy ne vérezz már el az első héten, ha hiányos a kémia tudásod.

Ha nem kémiával, hanem fizikával,infóval stb jössz, akkor ajánlom.

2017. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy én a helyedben a matekra jobban ráfeküdnék.. nagyon keményen tolják és sokkal gyorsabban el lehet vérezni, mint áltkémen..
2017. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Biológiából érettségizek emelt szinten, de kémia szakos lévén 4 éve tanulom azt is emelt szinten. Matekból nagyon biztos alapokkal rendelkezem, de nem vagyok faktos. Ez mekkora hátrányt jelent?
2017. márc. 15. 21:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a középszintű anyagot 90% körülire tudod, akkor nem lesz bajod a matekkal, de teljesen mást fogtok majd venni első félévben (függvényanalízis).

Na meg úgy kezdődik, hogy iratnak majd veletek egy "0.zh-t" matekból, ami felméri mindenkinek a tudását.Ha sikerül akkor nincs gond, ha nem akkor bevezető matekot kell csinálnod (mondjuk 2kredites szabadon választottnak el lehet számolni, de ezt lehet, hogy egy másik érdekesebb szabadon választottra használnád el mondjuk.) Viszont ha a bevezető se sikerül, akkor nem kapsz aláírást Matematikából, így nem is mehetsz vizsgázni belőle.

Pár feladatsor, teszteld magad:

[link]

2017. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ennyi mindenre válaszoltál :D Megnéztem a feladatsorokat, az alapján nagy baj nem történhet velem a 0. ZH-n. Sokan szoktak lemorzsolódni?
2017. márc. 17. 08:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a 0zhn nem is, de a matek 1 elég szórótárgy.
2017. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!