Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik irányba...

Szerintetek melyik irányba érdemesebb mennem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Megjelöltem gimibe egy humán szakot és egy 4+1 német szakot. Már 5 éve tanulok németet és elég jól megy, de a közelben csak itt indult német és eredetileg ezt akartam tanulni, hogy jól tudjak nyelvvizsgázni. De közben a kedvenc tantárgyaim a magyar és a töri, nagyon könnyen megtanulom és tényleg szeretem is őket. A német van első helyen, de mindenki azt mondja, hogy csak "unatkoznék", mivel előkészítős, ami kezdőknek van. A pontjaim alapján mindkettőre bekerültem, mert elég magas, de nem tudok dönteni. Még nincs elképzelésem, hogy mi szeretnék lenni, de adnátok egy kis segítséget? A NORMÁLIS válaszokat előre is köszönöm!

2017. márc. 13. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzed soknak azt az 5 évet? Ezen gondolkodj el először is. Az általános beli barátaid egy évvel előtted lesznek mindig és hamarabb érettségiznek majd. Ez nem lesz rossz neked? Nem baj ha téged ez nem zavar csak azért mondom mert 2 barátnőm is volt 4+1 évesen és nagyon megbánták.


A második pont. Nem tudsz németre járni a humán szak mellett? Biztosan adnak külön órákat ha nem akkor lehet hogy van magántanár valahol a közelbe. Ennek nézz utána.


Harmadik pont. Biztos hogy annyira bejön a német hogy egy évet pluszba csinálsz miatta? Azt is érdeklődd meg hogy milyen szinten tanítják mert sok suliba ez tényleg csak előkészítő ahol nagyon alap dolgokat tanítanak.

2017. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha a kedvenced az irodalom, tori arra menj. van olyan hasznos mint a nemet (mivel valoszinuleg nem leszel mernok hanem erdeklodesed kovetkezteben valami human palyad lesz), es tenyleg 4-5 evig azt fogod tanulni, amit most valasztasz. megeri arra fektetni a hangsulyt, amit szeretsz, ami te vagy, foleg ha konnyen megtanulod.

plusz ha mar tudsz nemetul tenyleg unatkoznal, nem csak elokesziton hanem vegig 5 evig es teljesen feleslegesen.

melyik ket gimirol van szo amugy?

2017. márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól megy a német, simán tudsz majd nyelvvizsgázni belőle. Ha humán tárgyakat szeretnél tanulni, szerintem humán tagozatra menj, egy évvel hamarabb fogsz végezni, és azt tanulhatod, amit szeretnél. Elképesztő, hogy tényleg unatkoznál előkészítőn, és nem is biztos, hogy rászorulsz.
2017. márc. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik suliba jelentkeztel?
2017. márc. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sokat segítettetek. Egyébként a Bessenyei György Gimnáziumba (Kisvárda) jelentkeztem.
2017. márc. 14. 14:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert❤
2017. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!