Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most márciusban átvittük...

Most márciusban átvittük másik iskolába a gyereket. Mennyi pénzt kérhetek vissza a befizetett osztálypénzből? Tudtommal még semmire sem költöttek azóta.

Figyelt kérdés
2016 Szeptemberében írattuk a gyereket abba az általános iskolába, amiről a kérdésben szó van. Akkor az első szülői értekezleten meg lett szavazva havi 500 Ft osztálypénz, amit akkor egy összegben egész évre 5000Ft-ot be is fizettem.Most szeretném visszakapni,és inkább a másik iskolába befizetni. Amikor kivettük a gyereket és leadtuk a könyveket ez nem jött szóba,utólag kapcsoltunk. Menjek vissza az iskolába és osztályfőnököt keressem? Kicsit olyan cikis. Szerintetek is?

2017. márc. 14. 08:12
 1/10 anonim válasza:
100%

Szerintem hagyd,már ne menj vissza,március van.

Nem olyan sok az,ami ottmaradt,mikuláscsomagot biztosan abból a pénzből vettek.Nálunk karácsonyi ajándékot is.

2017. márc. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha nagyon szigoruan visszakapnad az utolso kb. 4 honapot (2000 Ft). De meger neked az a penz annyit hogy rohangassz utana es esetleg emiatt legyenek rossz velemennyel rolad? Ha egy osszegben be tudtad fizetni, akkor talan nem letfontossagu.
2017. márc. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Hát ez elég gáz, ne legyél már ilyen fillérbaszó!
2017. márc. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Most komolyan 2 ezer forintért akarsz visszamenni? Ha egyben fizetted be, akkor gondolom olyan nagyon azért nem hiányzik. Vedd úgy, hogy meghívtad fagyizni a gyereked pár iskolai barátját.
2017. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Mikortól jár a gyerek az új iskolába? Mert értelemszerűen onnantól számolva kérhetnéd vissza az osztálypénzt.

A válaszolóknak meg annyit mondanék, hogy valakinek nagyon is számít az a pár ezer Ft. Nálam pl. 1000Ft két napi kajapénz, és nagyon nem mindegy, hogy ott van-e vagy nem. Nem kéne emiatt elítélni a kérdezőt.

2017. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A karácsonyi ajándékot mi vettük,mikuláscsomagot meg nem kaptak. Ezen felül még fénymásolásra is szednek pénzt félévente egy ezrest. És igazán nem is a pénz miatt érdekel a dolog annyira, hanem az osztálytársak miatt. Pont nekik nem szeretném semmilyen fagyijukat befizetni, mert a fele osztály még osztálypénzt sem fizet, és nem akarom az okokat sorolni hogy miért,de tönkreteszik más gyerekek életét. Elég annyi hogy olyan gyerekekről beszélek akik még mindig 5.-be járnak 15 évesen,és még 5.-et sem biztos hogy elvégzik. Amikor ezt az iskolát választottuk, ez titkolva volt. Nem is sejtettük. Csak az első szülőin említette az o.f. hogy ez kemény év lesz, és ezen gyerekek fele,talán lebukik, vagy végre túlkoros lesz és elmegy. De ameddig van utánuk családi,addig erőltetik őket. Na most nekik nincs kedvem otthagyni a pénzemet. De igazatok van, éhen nem fogok halni, de inkább oda adnám valakinek azt az ötöst, minthogy nekik otthagyjam.
2017. márc. 14. 11:51
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De ha ennyire gáz a dolog, miért vártatok márciusig? Ebben a közegben én még egy hónapig sem hagytam volna.


Az osztálypénz amúgy mindenhol gond. Én általánosban is SZMK-s voltam, és most a középiskolában is..:-(. De lassan vége, lányom ballag májusban:-)

2017. márc. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Időarányosan lehet visszakérni.


Nem, nem zsugoriság az, hogy nem hagysz ott másnál pénzt a sajátodból, mert nem másnak keresed.

2017. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Nagyon jó,hogy foglalkozol ilyen másoknak aprónak tűnő dolgokkal is.Ez arról árulkodik,hogy milyen precíz és gondoskodó személyiség vagy.Véleményem szerint erre a legjobb megoldás az,hogy egy kicsit elvonulsz a világtól akár otthon is megteheted ezt.Gondolkodj el azon,hogy mit gondolnád magadról ha külső szemlélőként látnád ezt amit csinálsz.Ilyenkor kell elővenni a hangulatodat leíró "macis" kártyákat és elgondolkozni azon,hogyan tudnál nézőpontot váltani.Válassz ki egy olyan "macis" kártyát amire hasonlítani szeretnél,így a tetteidet jobban az önképedhez igazítod majd!Remélem,hogy most amikor én a te nyíltságodra nyílt választ adtam a te fejlődésed útjára vezethettelek rá!

Dr. Béry

2017. márc. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Dr. Béry



Komolyan nem értem, hogy minek köszönhetem a hozzászólásodat. Valami rosszat kérdeztem talán? Szerintem neked kéne ideirkálás helyett macis kártyákat nézned. DE EGY Szondi teszt sem ártana. :D

2017. márc. 17. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!