Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen átlaggal, és hány...

Milyen átlaggal, és hány pontos felvételivel vesznek fel a Szent Lászlóba, vagy a Szerb Antalba, vagy a Teleki Blankába?

Figyelt kérdés
Most, 7. Év végén nyelvtanból, és földrajzból leszek 4, meg még talán fizikából, és irodalomból. A többiből 5. Szerintetek van esélyem?

2017. márc. 18. 07:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed. Írj egy 70 körüli írásbelit, és kb biztos.
2017. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Jaj, nem láttam, hogy a Szent Lászlót is írtad, oda 80 körüli írásbeli kell.
2017. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
nekem 3 négyesem volt meg 79 pontos központim de nem hívtak be szóbelire a lászloba.. a szerb antalba van esélyed
2017. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol a 7.-es évvégén az irodalom + nyelvtan átlagot nézik, a történelmet, a matekot, egy nyelvet és egy természettudományos tárgyat (ami a legjobban jönne ki neked) néznek. Így neked úgy néz ki, 7. év végén van 24 pontod, ha jól számolok. A nyolcadikos félévit ha ilyen jól csinálod meg, akkor tuti lehet esélyed mindegyikbe.

A Lászlóban kicsit bonyolultabb a számítás, ott számít az 5.-es, 6.-os évvégi is, plusz ehhez még társul egy olyan 75+ írásbeli. A Telekibe és a Szerb Antalba, ha úgy 65 felett írsz, már elég jól állsz. A Telekibe kevesebb is elég (55 felett).

Sok sikert a jövőben :)

2017. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintetek miért nem olyan népszerű a 16.kerületiek körében a Szerb? Sokan csak a 3. 4. helyen jelölik mentsvárként. Azzal indokolják, hogy egy belvárosi suliban sokkal változatosabb a diákok élete. Meg, hogy teljesen másként tanitanak a városban. Válaszolna olyan aki esetleg a Szerbbe jár és leirná erről a véleményét?
2017. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nyolcadik féléves jegyeid is ilyenek lesznek és írsz egy 70 pontos felvételit akkor Szerb Antalban bent vagy angolon (németen sokkal kevesebbel is). Szent Lászlóhoz minimum 80 pontos központi kell hogy szóbelizni behívjanak,de inkább több ha tutira akarsz menni.
2017. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom aktuális e még a kérdés, v h áll éppen a középiskolás felvételi, de én tavaly érettségiztem a Szerb Antal Gimnáziumban. Igaz én 16.kerületi vagyok és számomra cél volt az h ne kelljen túl sokat utazgatni :) és szerintem az hülyeség h változatosabb "diákanyag" jár egy belvárosi suliba, van a szerbbe mindenféle diák, szorgalmas és kevésbé szorgalmas visszahuzodo magamutagato gazdagabb szegényebb. Talán azért írják be kevesebben mert a város szélén van, de ettől függetlenül járnak a belvárosból is, de legtöbben 16-17kerulet kistarcsa kerepes és kijebbről a hév közelsége miatt. A tanárok jól tanítanak és sokat kérnek vissza de ennek következtében nagyon jó érettségik születtek. Én élveztem ezt a 4evet amit ott töltöttem és én is jeles érettségivel zártam.
2017. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) a Szerb Antalban nincs szóbeli, ezért oda egy elég erős központit kellene írnod. Egyik osztálytársamat 72 központival vették fel a NYEK-re, a bizonyítványáról nem tudok semmit, de nem lehetett olyan rossz, hiszen felvették!:D

Lászlóba 80 körüli írásbelivel már elég komoly esélyed van, de ott tartanak szóbeli meghallgatást, ezt ne felejtsd el. Kivéve a kéttanos olaszon.

Telekibe én is felvételiztem, szóval itt saját tapasztalatból beszélek. (Mondjuk a többinél is, de azoknál még a szóbeliig sem jutottam el, itt viszont voltam). Szóval a Telekibe nem kell olyan bivaly felvételit írnod, talán egy olyan 50 ponttal már jó vagy. Szóbelire mindenkit behívnak, már ha regisztrálsz. Itt máshogy működik a szóbeli, mint a többi gimiben. Időpontot kell regisztrálni, azaz akárhány pontos is van mehetsz szóbelizni. Ha mész, akkor arra nagyon készülj, mivel baromi nehéz. Nincs is olyan tagozat, ahol csak sima elbeszélgetés lenne. Nekem nyelvtanból volt és 20 tételből kellett húzni..:D

Bizid alapján szerintem van esélyed mindenhova, szerintem ezek közül a Szent László a legkeményebb, országos listan 20., Telekit mondanám a "leggyengébbnek", ők a lista vége-fele vannak. Remélem tudtam segíteni és oda jársz majd, ahova szeretnél!:)

2017. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, leírnád kérlek milyen volt a szóbeli?
2017. ápr. 24. 17:17
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja amugy azota Laszlos vagyok 87 ponttal😅
2019. máj. 26. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!