Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bajan melyik altalanos iskolab...

Niki1111 kérdése:

Bajan melyik altalanos iskolaban vannak az alsosok es a felsosok egy epuletben? Meg ugy altalanossagban (mas okokbol is akar) melyik altalanos iskolat javasolnatok es miert?

Figyelt kérdés

2017. márc. 19. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat:


Én Sugovicás voltam és az alsósok, felsősök egy épületben vannak. Mondjuk a sulinak vannak más épületei is, mint pl a Vöröskereszttéri, ami csak egy alsó tagozat, 5-től áttesznek a Sugóba. Ha a gyeredet át akarnák tenni oda, ne hagyd és inkább váltson osztályt (mondjuk B helyett C-s legyen) mert az az épület és az ottani gyerekek is borzalmasak. De mondom, szólnak, ha ilyet terveznek és könnyen kikerülhető.


Azon kívül szerintem nem rossz a suli. Nekem nagy szerencsém volt osztály téren, így tényleg bírtam. Öcsém kicsit megszívta, tanárokkal is, de simán tud teljesíteni, 4-5-ös tanuló (7.es most).


Kis apróságok:


- A könyvtár egy borzalom, a könyvek nem lennének rosszak, de a könyvtáros tanórákon van csak a helyén és azt hiszi, a szünet neki is szól. Tehát ha sikerül is könyvet kölcsönözni, visszavinni kínszenvedés lesz.


- Az alsós tanárok rosszabbak, mint a felsősök, így ne ilyesszen meg és várjátok ki a felső tahozatot, ha olyanok vagytok, akik tanárok miatt iratják át másik suliba a gyereket.


- Az udvarok jó nagyok, van hely és az alsósok ki is szoktak menni órán játszani.


- A tantermek felszereltek, nem omladozik a fal. Néhány teremben a függöny behúzása lehet trükkös, de az nem nagy probléma.


- Az A-sok a sporttagozat, azonkívül van még B és C. Valamelyikőjük Vöröskereszttéris, a másik Sugovicás. Ha ajánlanék egy osztályt, az mindenképp a Sugós NEM sporttagozat lenne. Az A-sok osztálya mindig egy bunkó társaság.



Szóval nem is tudom, hogy ajánlanám-e, de soookkal rosszabbak is vannak a városban.

Pl: A gyaxi (Gyakorló Ált. Isk.), ahol tényleg borzasztó a helyzet és a gyerekeket is kint futtatják a Vonatkerben.

Aztán a másik véglet, a Frankel, ahol az alsósok-felsősök nincsenek egy épületben. Mármint... Jelenleg. Most épül egy másik szárnya a sulinak, ahol csak ált. iskolások lesznek elvileg. Viszont oktatás szempontjából (német nyelv) kiemelkedő!



Huh, mennyit írtam :D Ha lenne még kérdésed hozzám, szólj nyugodtan és sok sikert az iskolaválasztáshoz!

2017. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod, nagy segitseg!
2017. ápr. 12. 10:46
 3/6 A kérdező kommentje:

Most, hogy tuzetesen atolvastam:

A Sugovica AMK rol van szo, ugye?

Mi Pest megyebol koltozunk nemsokara, szamomra az a fontos, hogy egy helyen legyen jovo tanevben az akkor 2.os lanyom es 5.es fiam.

Sporttagozatot nem szeretnek en sem. Szimpla oktatas hive vagyok, nyugodt korulmenyek kozt sajatitsak el az altalanos iskolai alapozo tananyagot. Igen, igazabol amellett, hogy egy helyen legyenek, a tanari kar meg a fontos nekunk. Hogy allnak a gyerekekhez, illetve mi a letszam egy osztalyban. Altalaban letszamrol tudsz esetleg valami infot?


Neztem a neten es helyileg is meg egyebkent is ez a suli elegge szimpi volt, csak nem tudtam infot ezekrol a reszletekrol, amik nekem szamitanak. Tehat Sugo es B osztaly :)

Koszi meg egyszer!

2017. ápr. 12. 10:55
 4/6 A kérdező kommentje:

vagy C

(szoval mindegy, csak a Sugo epuletben :D)

2017. ápr. 12. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, Sugovica ÁMK

A tanári kar nagyon változó. Vannak eszméletlenül jó tanárok és vannak szivatósak is. A hozzáállásuk főleg az osztályon múlik, de általánosítva, én azt mondom, hogy egész jók :D

Az osztálylétszám 20-30 között van. Hatodik után nagyot szokott csökkenni a létszám (5-10 gyerekkel osztályonként), mert a Bélában (III. Béla gimi) van hatosztályos gimnáziumi évfolyam és emiatt többen is átmennek.

2017. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom!!! ;)
2017. ápr. 21. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!