Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a gazdaságnak...

Szerintetek a gazdaságnak melyik hasznosabb egy informatikus/mérnök vagy egy bölcsész/filozófus/pszichológus?

Figyelt kérdés

#tanulás #informatika #mérnök #pszichológia #bölcsészet #büfé szakok #komoly szakok #filozófálgatás
2017. márc. 20. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Először határozd meg, hogy milyen szempont szerint.


GDP-hez nyilván többet tesz hozzá egy informatikus/mérnök.

2017. márc. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem személyesen rólad van szó, értelmetlen a kérdés.

Ha rólad van szó és ez szerint akarod eldönteni, mi legyél, ha nagy leszel, rosszul teszed!

A gazdaságnak csak azok a szakemberek hasznosabbak, akik szakmájukat hivatásszerűen, tehát teljes erőbedobással, állandó fejlődéssel és jó kedvvel tesik.

Szakmáját ímmel-ámmal gyakorló, kedvetlenül dolgozó ember nem teljesen hasznos.

2017. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Pont hétfői órán mutatták az adatokat tanácsadáson: A pszichoterápiába fektetett összeg 4xesen megtérül a kutatások szerint. Ez azért sokat elmond (csak sajnos sokan nem tudnak vagy nem akarnak vele élni, de hosszútávon a gazdaságnak is nagyon jót tenne, ha kevesebb depressziós/kiégett/stresszes munkavállaló lenne.)
2017. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én el nem tudom képzelni hogy térül meg egy pszichológus munkája, én is jártam oda, s nagyot csalódtam az egészben. De persze ez csak egy, nem lehet általánosítani. Én azt gondolom tudnék segíteni az embereken, de úgy látom a legtöbb pszichológus felszínes ripacs csajból lesz, aki nem kapja a helyét. Szerintem én csak jobban ismerem magam mint ők engem, minden nap minden gondomat kielemezem, ezekből meg csak folyik a bemagolt, GONDOLKODÁS NÉLKÜLÖZŐ hülyeség. Ez az hogy a humán szakos elmegy humánra, mert nem tud GONDOLKOZNI, s akkor kibemagol mindent de semmire nem jó...
2017. márc. 23. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben is lehet valami, de hallottam egy másik véleményt is. A sok segítő szándékú pszichológus valahol a saját traumatizáltságát próbálja meg kezelni azzal, hogy másokon segít. Na meg lusta dolgozni.
2017. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Kicsit megkésve a válasszal, de nekünk ma azt mondta az egyik filozófia prof, egykor a Debreceni Egyetem igazgatója, hogy az informatikus és matematikus diploma után a filozófia az egyik legjovedelmezőbb a nagyvállalatok szemében, mivel úgy gondolják, hogy aki számos mély filozófiai eszmét, szemléletet képes atlátni, és megjegyezni, az barmire jól betanitható, és képzelhető. Példát is hozott a tanár úr, hogy egy egykori tanítványa többszáz jelentkező közül került kiválasztásra, a filozófus végzettsége miatt egy németországi cégnél, és azóta osztályvezető ott.
2021. szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!