Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a fellebbezés...

Hogy működik a fellebbezés gimnáziumi felvételinél?

Figyelt kérdés
Még csak az ideiglenes rangsor jött ki, de ahogy néztem az előző éveket nagyon a határon vagyok. Szeretnék oda járni. Mi a teendő, ha nem kerülnék be?

2017. márc. 21. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
magad alatt vágod a fát haver....
2017. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Alaposan indokolnod kell, pl összekeverték a szóbeli pontszámodat, és egyébként bekerültél volna vagy valami hasonló, ami tényleg bizonyítható. Egyébként, ha ismerőse vagy valakinek, vagy jelentős pénzösszegekkel tudnád támogatni az iskolát, előfordulhat, hogy "csak úgy" fellebbezésre is felvesznek, de ez nem egy jó opció. Annyit tudsz tenni, hogy reméled a legjobbakat sajnos.
2017. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért nem teljesen igaz, amit a második mond. Gyengébb indokokkal is felvehetnek, például: beteg voltál a felvételin, úgy mentél el, bestresszeltél, stb. Az iskola igazgatói pontosan tudják, hogy milyen stresszes időszak a felvételi. A legtöbb vidéki gimnázium még fel szokott venni legalább 3 fellebbezett diákot, de budapesti sulik is szoktak. A levél írásához kérd egy felnőtt segítségét, jobban tudnak érvelni.
2017. márc. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
61%

Szia :)

Én két éve(hatodikban) épphogy nem vettek fel és fellebbeztünk. Nos olyan gyereket vettek fel, aki nálam rosszabbul teljesített, csak mert protekciós volt.. Amúgy ezt nem az igazgató dönti el (az még mondta is, hogy szíve szerint én kerültem volna be, mert tesóm oda jár..)

Szóval ja.. attól is függ, mennyire felkapott az a szak és iskola ahova jelentkeztél.

De minden jót kívánok azért és majd írd meg, hogy végül is mi lett! :)

2017. márc. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Sokan el vannak itt tévedve....fellebbezéssel szinte kizárólag a protekciósok jutnak be.

Tavaly kitűnő tanuló nem jutott be gimibe fellebbezéssel, mert nem sikerült a felvételi, de a többszázadik helyről gyenge ( 2-3-as) tanulók kerültek be...

Egy gimis osztályba 2 fellebbezős hely volt, és ugyanebbe az osztályba 8 gyereket vettek fel 2 helyett...már előre fel vannak írva a nevek, legyen ismerős a jegyző vagy valaki a tankerületből ellenben az illetőnek semmi esélye!!

2017. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!