Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért a lexikál...

Magyarországon miért a lexikális tudás a fontos?

Figyelt kérdés

Olyanokat tanítanak a suliban, ami teljesen felesleges. Egyetlen egy érvet hallottam amellett, hogy mindent meg kell tanulni, hogy legyen miről beszélgetni új társaságban. Ennyi. De ha nem ilyeneket tanítanának, akkor ez se lenne érv.

Más országokban például kísérletezésekből áll egy kémia óra, itthon meg csak magolni lehet a betűkből és számokból álló nem is tudom micsodákat aztán reménykedni hogy nem bukunk meg.


Most komolyan, nem lenne sokkal egyszerűbb, ha gyakorlatias oktatás lenne és nem az a sok baromság, amit el is felejt mindenki, miután megírja a dolgozatot?


Csomó ember lelkibeteg mert nem tudja felidézni, milyen fa....sságokat adtak le szárazon töriből, mert ez másoknak elvárás.


2017. márc. 27. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Egyszerű, mert a politikai rendszer ezt akarja tőlünk és szar az oktatás... :D
2017. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nememem válasza:
52%
Én se tudom erre a választ... pedig felnőtt vagyok, s nemrég gondolkodtam el ezen én is. 26 leszek, de fogalmam sincs. És én se sokra emlékszem, pedig a tanulás lényege ez lenne, hogy tudjunk is. S bebizonyították, hogy arra emlékszünk, amit az agyunk tzd mihez kötni. A magolás ezért nem hatásos.
2017. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Az a lényeg hogy papírja legyen az embernek. 5 diploma, 6 nyelvvizsga. Nem a tudás a fontos . Majd nem sokára befog ez az oktatási rendszer dőlni. Még sokan elhiszik hogy ha sokat "tanul" valaki akkor majd annak hasznát is veszi. Persze a közmunka program sok embernek munkát biztosít..
2017. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Én is a napokban gondolkoztam el ezen, németből kellett megtanulni egy hosszabb verset több óra magolás árán, hogy aztán számonkérés után elfelejtsem.


A humán tárgyak óraszámát jelentősen megnyirbálnám és tényleg csak annyit leadni ami az alapműveltséghez feltétlenül szükséges és a számonkérés módján is változtatnék, ez a tanulj meg egy nyolcvanhat versszakos verset történetnek semmi értelme.


Reált kéne nyomatni és az idegennyelvet, ez esetben viszont az lenne a probléma hogy 'mé van ennyi matek, mikor fogom én használni a logaritmust stb stb :D

2017. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Már én is végeztem a sulival és kb semmi nem maradt meg :D Vagyis a fölösleges részei közül...


Magyarból inkább a helyesírásra meg a kommunikációra kéne hangsúlyt fektetni.

Matekból is inkább arra, amire az életben is szükségünk lesz, pl százalékszámítás.

Idegennyelvet úgy kéne tanítani, ahogy majd később használni is fogjuk, például ha tárgyalnunk kell vagy akármi. Volt olyan tanárom, akinél kéthetente meg kellett tanulni kívülről egy szöveget és azt felmondani 2-3 embernek...

Töriből a magyar része még oké, de minek tanítanak olyan országokról, ahol azt se tudják, hogy létezik Magyarország.

Stb...


Ja, meg nem kéne szétalázni a kölyköt ha nem tud valamit.

2017. márc. 27. 21:17
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért az elég karcsú lenne, ha matekból csak azt tanulnánk ami a hétköznapi, szakmán kívüli életben is előfordul, ha csak annyit kéne tudni akkor már a 4. osztály előtt bőven abba lehetne hagyni a matek tanulást :)


A matek oktatás szerintem nagyjából rendben van, lehetne kicsit több óraszám talán a humán tárgyak rovására, a diákokba meg sokkal jobban kéne sulykolni a matek fontosságát. Ha tovább akar tanulni az ember akkor nem sok olyan versenyképes szakot talál amihez ne kéne erősen a matek.

2017. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ennyi erővel akkor a törit meg a magyart is nyomathatják a matek rovására, mert van, akinek az kell a továbbtanulásához. :D Nekem nem megy a matek, örülök is, hogy már nem kell tanulnom soha többet. Amit használni kell belőle azt azért tudom, de kétismeretlenes egyenletre ránézni is félek. :D
2017. márc. 27. 22:17
 8/12 Nememem válasza:
Nem az a baj, ha sokat kell tudni, az a baj,hogy úgy oktatnak, hogy nem marad meg semmi a diák fejében és nem kelti fel az érdeklődést, amúgy.
2017. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagyságrendi különbségek vannak a matekos és a töris/magyaros szakok között minden tekintetben :D

Na meg nem is azt írtam, hogy az egyáltalán nem kell.


Na meg utóbbiak épp lexikális tudást nyújtanak amit sérelmezel, ellenben a matekkal és a többi reálos tárggyal.

2017. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De azért matekból is vannak olyan dolgok, amik olyan szinten fölöslegesek, hogy az már vicces. Például ezek az egyenletek, logaritmus, stb. Csak annak kell aki ezzel megy tovább. Szóval nem kéne ezt se nyomatni annyira, lehet több matek de akkor olyanra tanítson amit mindenki használni fog az életben. :)


Egy tökéletes világban az iskola az életre tanít meg és nem az a lényeg, hogy bemagold a tankönyvet (az egyenletekre is vonatkozik).

2017. márc. 27. 22:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!