Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közszolgálati Egyetem, RTK...

Közszolgálati Egyetem, RTK fizikai alkalmassági?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van itt valaki aki volt már az NKE fizikai alkalmasságiján és tudna nekem válaszolni 1-2 kérdésre?:)


Az első az lenne,hogy a felülésnél tényleg úgy van,hogy valaki rátérdel a lábfejedre,vagy lefogja? És ez így nehezebb szerintetek,vagy könnyebb mint a bordásfalhoz beakasztással?


A második az ingafutással kapcsolatban lenne,hogy ott igaz-e a hír,miszerint nagyon csúszik a padló? A vizezett cipő talp működik ilyen esetekben ? :D Mert én csak betonon tudom gyakorolni sajnos,ott pedig szerintem könnyebb,mert nem csúszós.


A harmadik pedig,hogy a terepfutásnál mennyire váltakozik a sík-lejtő-emelkedő rész ? :D


Elnézést,hogy hosszúra sikeredett,és nagyon hálás lennék ha valaki tudna válaszolni ezekre!


Előre is köszönöm!!


2017. márc. 29. 18:05
 1/3 anonim válasza:
Ugyan ezek érdekelnének engem is!
2017. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha még aktuális, én ma voltam. A mai napon az ítéletidőre való tekintettel a 2000 m terepfutás (ami aszfalton megy, egy nehéz emelkedővel, +lejtővel) elmaradt, így csak 60 pontot kellett elérni, akinek pedig a futáson múlott volna, az egy pót időpontban mehet újra. Így arról a részről sokat nem tudok, csak amit a zárójelben látsz.

A felülésnél (1. feladat) nálunk teljesen mindegy, hogy hogy volt lefogva a láb, de igaz, hogy azt kérik, hogy a társad térdeljen rá. Szerintem így semmivel se könnyebb, se nehezebb a bordásfalas megoldásnál.

Inga (2. feladat): igaz, a padló nagyon csúszik, de tesznek ki vizes ronygot, érdemes használni, nekem sokat segített. Sok sikert! Remélem én is tudtam segíteni, ha meg már voltál, akkor talán másoknak még segíthet a válaszom. :-)

2017. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Így van. Egy másik fogja le a lábad. A padló pedig csakugyan irtózatosan csúszik. Talán jobban jár az ember ha elvisz külön magával egy bakancsot is az ingafutásra :)

A 2000m futásnál pedig úgy van, hogy meg kell kerülni az épületet. Az első negyedében a van egy felfelé meredek emelkedő, majd ezt követi egy egyenes terep, ezután egy erős lefelé lejtő, és a végén megint sík terep. Az épületet talán 3-4-szer kell megkerülni.

Az emelkedőn nem érdemes erőlködni. Inkább a lejtőn és a sík részen érdemes jobban meghúzni.


Fontos még tudni, hogy a függésnél TENYÉRREL KIFELÉ fogva kell tartanotok magatokat, ez az oka, hogy csak 73 másodperc a maximum. Bár ettől függetlenül én még így is simán kitartottam magam, úgy kellett külön szóljanak, jöjjek már le, mert már lejárt az idő.

2018. jan. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!