Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Zalaegerszeg, szerintetek...

Zalaegerszeg, szerintetek érdemes váltanom iskolát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9. osztályos tanuló vagyok, jelenleg a Csány László Szakgimnáziumba járok Zalaegerszegen, közgazdasági ágazaton, amit annyira nem szeretek. Kedvenc tantárgyaim a történelem és az angol. Szerintetek érdemes lenne iskolát váltanom? A zalaegerszegi Kölcsey Ferenc Gimnáziumba szeretnék menni, angol előkészítőre vagy kéttannyelvűre (angol-magyar). Jó tanuló vagyok, 4.8-4.9-es átlaggal, csak a matek nem az erősségem, de abból is négyes voltam félévkor (matek átlagom 4,6 volt). Angolból példás, töriből kitűnő vagyok. Tudtok mondani érveket ami mellette, illetve ellen szól a váltásnak. Illetve átvesznek diákokat, ha igen szerintetek átvennének? Szüleim szerintem nem örülnének neki, tudnátok tippeket adni, hogy mit kéne mondanom ahhoz, hogy meggondolják magukat? Ha valamire még kíváncsiak vagytok nyugodtan kérdezzetek. Köszönöm!

2017. ápr. 7. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy többre mész azzal ha maradsz. Mivel így lesz egy szakmád, és igazából ugyanazt tanuljátok mint a gimisek, csak kiegészítve szakmai tantárgyakkal. Angolt tudsz külön is tanulni.
2017. ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, de egy olyan szakmám lesz amit nem szeretek csinálni.

Akkor mindenképpen váltanom kéne nem?

2017. ápr. 14. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a szakgimnáziumba, ugyan azt tanulod, mint a gimiben+a szakmai tárgyak. Azaz ugyan ott vagy vele. Utána választhatsz mást egyetemen tanulni, de ha nincs pénzed mondjuk egyetemre, és el kell menned dolgozni, akkor egy könyvelői állás jobban fizet, mint a meki
2017. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és ha ott 4x annyira angolóra van mint itt?

Mint mondtam kedvenc tantárgyam és ezzel szeretnék továbbtanulni.

2017. ápr. 22. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csak az előkészítő évben. Én is nagyon szeretem az angolt, most megyek nyelvvizsgázni. És én is el tudnék viselni több órát. (:
2017. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!