Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tovább? (Kérdésed túl...

Hogyan tovább? (Kérdésed túl rövid, magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, mindig is orvos akartam lenni, de ez a mostani tanévben eléggé megváltozott.

Bejöttek az új tantárgyak: kémia, földrajz, biológia és fizika. A kémiától eleinte ódzkodtam, bár már 3. osztályos korom óta érdeklődöm a tantárgy iránt. Mindenki mondta, hogy a tanárnő ilyen meg olyan(konkrét példát nem mondanék, mert még anonim dologként kezelve is sértő), de én kellemesen csalódtam. Élvezem az óráit, és nagyon lelkes vagyok, mikor az órarendemben szembejön velem a kémia. :) Mindig készülök, de nem kényszerből, hanem mert érdekel, van, hogy órákat vagyok képes eltölteni kémiázással. :)

Igen, viszont a biológiát rühellem. Az emberi testre vonatkozó anyagrészek érdekelnek, meg az állatok is cukik a képeken, de számomra olyan...semmitmondó. Nincs motivációm arra, hogy tanuljak. Múltkor is hármas tz-t írtam, ez pedig végleg elvette a kedvem a tantárgytól. A tanárnő nagyon kedves, de unalmasan tanít, valamint a könyv is pocsék, és soha nem engedi kinyitni az ablakokat, nincs "levegő", és álmosak, fáradtak vagyunk...

Mivel arra jutottam, hogy egy orvosnak szeretnie kéne a biológiát, érdeklődnie kéne iránta, én pedig kb. zéró érdeklődést mutatok a biosz irányába, ezért eldöntöttem, hogy vegyész leszek.

A Petrik Lajos Szakközépiskolába szeretnék járni, de sajna a lakhelyemtől messze van. Anyu azt mondta, ha stabil lesz az anyagi helyzetünk és felvesznek, akkor felőle oké, de ha nem, mehetek a helyi gázos gyűjtőbe...

Tehát: érdemes lenne vegyésznek tanulni? Milyen az iskola? Mennyire nézik a fizika, illetve biológia jegyeimet? (fizikából nem állok túl jól, nemrég kaptam egy egyest meg egy kettest, amit természetesen javítani akarok, biológiából pedig négyesre állok jelenleg.)

Továbbá, milyen nehéz az iskola, hány ponttal vesznek fel, mik az általános tudnivalók, hol található normális kolesz a közelben?

Mindenkinek előre is köszönöm a válaszát!

Egy bizonytalan hetedikes lány.



2017. ápr. 10. 21:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Kémiából, földrajzból és németből kitűnő vagyok, matekból is stabil négyesre állok.
2017. ápr. 10. 21:47
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Ha elvégzed a Petriket, nem leszel vegyész, csak vegyésztechnikus.

Vegyész csak egyetemi diplomával lehetsz.

Amúgy az iskola nagyon jó kémia szempontjából, szóval onnan akár még az orvosit is becélozhatod, ha meggondolod magad.

2017. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdemben a vegyész dologhoz nem tudok hozzászólni, de esetleg az orvosi labor szakirány nem érdekelne? Ott is van dögivel kémia(mondjuk csak kaposváron indul a képzés) és a PTE-re nem is kell sok pont(300 alatt van, de ez ne tévesszen meg, mert nehéz bent maradni). De ez inkább érettségi utáni tervekre.


Egyébként ha csak egy közepes színvonalú suliba jársz, ahol azért a nagyja nincs elzüllve és a diákoknak vannak életcéljai is, akkor már jók lesznek a te lehetőségeid is.


Esetleg a környéketeken nincs valami normálisabb iskola, ahová busszal/vonattal is el tudsz jutni és nem megy a fél életed rá az utazásra?

2017. ápr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. A vegyészetes kémia nagyon különbözik attól amit középsuliban tanulsz. Nyilván az alapok ugyan azok, de egyetemen rá se fogsz ismerni a kémiás tárgyakra.Nyílván az anyag egyetemen sokkalta összetettebb,több de szélesebb spektrumban látod majd az egész világ működését. Szerintem nagyon szép szakma, de sajnos a fizetése már nem annyira :-(.
2017. ápr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. :) Sajna nincs normálisabb iskola a környéken, többsége gyűjtőiskola, vagy nincs olyan szakirány a gimnáziumokban, meg mindenhol azt látom, a neve nagy, színvonala kicsi. :/
2017. ápr. 11. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a biológiát annyira nem szereted: gyógyszerészet. Brutális kémia. De még ne add fel, bioszból én is rühelltem az ökológiát, meg az növényeket. Mégis orvosin vagyok :D Egész más, hidd el. "Túl kell élni"
2017. ápr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!