Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 24 évesen Táncművészeti Egyetem?

24 évesen Táncművészeti Egyetem?

Figyelt kérdés
Van esélyem jövőre bekerülni a Táncművészeti balett szakára, ha most 23 éves vagyok? 7 évig balettoztam kiskoromban, de abbahagytam. Nem táncművész szeretnék lenni, hanem próbavezető/balett-tanár. 1 évet adnék magamnak felkészülni. Vagy már idősnek számítok?

2017. ápr. 11. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még jó korban vagy (főleg, hogy nem táncművésznek készülsz, hanem tanárnak), de az az 1 év lehet, hogy kevés lesz a felkészülésre...szóval mindenképp számolj azzal, hogy lehet, hogy csak 2 év múlva fogsz csak bejutni. Sok kitartással persze még azzal az egy év is összejöhet;) De ha nem vennének fel legközelebb, nehogy abbahagyd, ha ez az álmod!
2017. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:)
2017. ápr. 12. 00:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Esély mindig van, de azért azzal számolnod kell, hogy rengetegen jelentkeznek akiknek friss a gyakorlatuk/tudásuk. (Én másik szakra felvételizem és 11 éve járok balettra, de így is aggódom, hogy elég-e ez a tudás.)

Ismered a Noverre stúdiót? A Táncművészeti Kazinczy utcai épületében működik, csütörtökönként 18:30tól tart ott egy nagyon jó tanár haladó balett órát. Szerintem érdemes lenne kipróbálnod, hogy mit is jelentett az a 7 év.

[link]

Egyébként a próbavezető szak teljes neve táncos és próbavezető, tehát oda jelentkeznek azok is akik táncművészek szeretnének lenni.

2017. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, hallottam róla, akkor utánanézek jobban, és felveszem velük a kapcsolatot, nagyon köszi a segítséget. Most egyelőre magamtól kezdtem el újra, hogy elérjek arra a szintre önerőből, amit alkalmasnak tartok egy komolyabb tanfolyamhoz.

Viszont azt nem értem, hogy ha a táncos és próbavezetőn is képzik a hivatásos táncosokat, akkor mi a különbség a táncművész szak és eközött?

Illetve én estire szeretnék jelentkezni, a részletes felvételi követelmény-tájékoztatóban ott jóval kevesebb az elvárás, mint pl. egy táncművész nappalin.

2017. ápr. 14. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

"Illetve én estire szeretnék jelentkezni, a részletes felvételi követelmény-tájékoztatóban ott jóval kevesebb az elvárás, mint pl. egy táncművész nappalin."

Akkor már egy jó OKJ-ra is érdemes lenne beadni a jelentkezésed vagy legalább egy picit könnyebben bejutható egyetemre.

2017. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!