Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi pontot kell elétni,...

Mennyi pontot kell elétni, hogy biztos felvegyenek jogi karra?

Figyelt kérdés
Valószínűleg önköltségesre fogok menni és leginkább a Pázmány érdekel, vagy esetleg az ELTE. Más intézményen idáig még nem gondolkoztam. Elvileg 380 körül szokott lenni, de mennyi a valós, amivel biztos, hogy felvesznek?
2017. ápr. 17. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

500


Egyébként jogra 400-420 pontot minimum illik összeszedni egyébként, ne utolsóként akarj bekerülni.

2017. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ELTE tavaly 384 volt, Pázmány 370. De hogy idén mennyi lesz, kiszámíthatatlan. Mivel borzasztóan magas az állami ponthatár (460/500), így valószínűleg sokan másodiknak az önköltségeset jelölik meg. Így lehetnek meglepetések. Ahogy az első is írta, min. 400-420, ha több, csak jó.
2017. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha minden jól megy, akkor 400-410 között leszek remélhetőleg. De nem szabadna rontani. Emelt töriből mennyire nehéz egy 75%-ot összehozni, ha már nyáron elkezdek készülni? (Jövőre érettségizek). És egy irodalom 80%? Sajnos a matek leviszi nagyon. Illetve a természettudományi tantárgy is.
2017. ápr. 17. 21:35
 4/11 A kérdező kommentje:

Matekból idén 2-es lesz, jövőre sem számolok sajnos jobbal. Bár most elkezdtem tanárhoz járni.

Irodalom idén 4-es lesz, nyelvtan vagy 4, vagy 5. Jövőre remélem sikerülni fog az 5-ös mindkettőből, de lehet a tanár miatt csak 4 lesz akkor is.

Töri és angol idén is és jövőre is simán 5-ös.

Természettudományi tantárgy sajnos rossz..3-3 lesz szerintem mindkét évben


És emellett szeretnék emeltet tenni töriből + van egy középfokúm angolból.


Sajnos nem tudom a százalék hogy megy érettségin, ezért csak találomra írtam be talán megközelítő százalékokat a pontszámítóba. Nem tudom mennyire reálisak. Mennyire szokott könnyű lenni és elérhető? (Ja és 5. választott érettségi tantárgy az etika lenne).

2017. ápr. 17. 21:47
 5/11 A kérdező kommentje:
A felvin (402) kevesebbet ír, mint az eduline-on (418)..nem értem.
2017. ápr. 17. 22:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Az sok minden lehet, valószínű, hogy más százalékot írtál valamihez, vagy olyan felvételi tárgyat jelöltél, amit nem lehet. A felvi okosabb, úgyhogy arra kell támaszkodni, de írd be az adatokat mégegyszer.
2017. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az emeltek mindig húzósak. Abból 75%-ot összehozni nem semmi. 60%-tól 5, de ugye itt a százalék a lényeges.
2017. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát remélem jól fog sikerülni. Ezért szeretnék már nyàron elkezdeni tanulni. Magyarból is jó lenne elérni jó százalékot.

Egy normális készüléssel milyen eredményeket lehet elérni?

2017. ápr. 17. 23:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg szerintem lehet, hogy a felvi az angol-emelt törit számolta duplázásnak, de magyar-angollal több pontot lehetne elérni és ugyanúgy elfogadja a Pázmány.
2017. ápr. 17. 23:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, a felvi nem szokott félreszámolni, amíg az eduline nem ismeri az összes szabályt, de tényleg üsd be az adatokat újra.

75 százalék semmi, ha készülsz rá, de ne nyári tanulással fáraszd ki magadat, hanem követelményrendszer szerint haladva, fakttal és külön tanárral, ha kell. Szeptemberben bőven elég elkezdeni készülni, de akkor bele kell adni mindent.

2017. ápr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!