Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Április végén ki lehet iratkoz...

Április végén ki lehet iratkozni a középiskolából vagy csak félévkor illetve év végén lehetséges?

Figyelt kérdés

Idén lettem 16 éves. Ha jól tudom már nem vagyok tanköteles. Szeptembertől esti gimnáziumba fogok járni és ott fogom elvégezni az érettségit.

Ha lehetséges év közben kiiratkozni akkor hogyan tudom megtenni?

És ha kiiratkozom akkor az itt megszerzett jegyeim "elvesznek" és szeptemberben újra kilencedikesként kezdhetem az évet a másik iskolában?


2017. ápr. 18. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
yep. kiiratkozhatsz. kellenek a gyári munkások és szakmunkások :)
2017. ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha tanévközben töltöd be a 16-ot akkor a tanév végéig tanköteles vagy, szóval ki nem iratkozhatsz még, csak átiratkozni lehetséges. (Amúgy ha nem ebben a tanévben töltötted volna, hanem már úgy kezded el, hogy nem vagy tanköteles akkor bármikor kiiratkozhatsz). Ha vége a tanévnek akkor nyáron valamikor kérsz időpontot az igazgatóságon, akkor bemész, leadod a diákot meg egy kevés papírmunka (habár mivel kiskorú vagy lehet a szüleidnek kell bemennie aláírni a papírokat).

Mivel ezt az évet végig kell járnod az év végén kapott jegyek megmaradnak elméletileg, viheted más iskolába, de ez csak nappali képzés esetén biztos. estin ez változhat, ezt a részt nem tudom.

2017. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik hónapban lettél tizenhat?
2017. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!