Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szakot váltok, akkor ki...

Ha szakot váltok, akkor ki kell fizetnem a tandíjat?

Figyelt kérdés
Eddig 2 félévet voltam ingyenes képzésen, ezt vissza kellene akkor fizetnem? És azonnal, vagy csak diploma után?

2017. ápr. 19. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell visszafizetned ha utána egyetemen tanulsz tovább. Ha 1 évig nem lenne jogviszony akkor kéne 50%-át cisszafizetni, de ha másik szakra mész és azt elvégzed (akár fizetősön) akkor csak kb 1 évet kell itthon ledolgoznod és letudva ez a 2 szemeszter kötezettsége.
2017. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mármint 1 év haladék úgyis van ha nem tanulnál tovább. De így nincs semmi, én is így csináltam és nem kell fizetnem.
2017. ápr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Te is szakot váltottál? Neked milyen feltételek voltak hozzá (sajnos elég lassan válaszolnak és izgulok xD)?
2017. ápr. 20. 01:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Mivel kapcsolatban gondolsz feltételekre? :)

Szimplán jelentkeztem újra felvin keresztül az úk szakra és amikor felvettek bementem az egyetemre a tanulmányi osztályra ott ki kellett tölteni egy lapot és azzal kész is volt a kiiratkozás, meg utána pár hétre kiküldték arról a 2 szemeszterről a leckekönyvet. Mivel karon belül váltottam sok tárgyat el tudtam ismertetni az új szakon, ahhoz meg csak egy kérvényt kellett leadnom Neptunon, ősszel meg a gólyákkal együtt be kellett iratkoznom. Ennyi volt az egész szakváltás, nem volt nekem semmi más külön papírozás vagy feltétel vagy bármi.

2017. ápr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De hivatalosan a szakváltás azt jelenti, hogy nem kell újra felvételizned hanem az egyetem saját maga meghatároz feltételeket. Kérvényt kell írni vagy nem tudom. Ők maguk döntik el, hogy befogadnak-e személyesen téged. Sajna még nem válaszolt az ügyintéző. :D Ezt csak akkor tudod megcsinálni ha hasonló szakokról van szó.
2017. ápr. 21. 15:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Jaaa, én simán újrafelvételiztem. Nekem TO-n tanácsolták hogy inkább így csináljam, mert hogy nem mindig veszik át a hallgatókat kérvénnyel. Van hogy akkor visszadobják a kérvényt ha nincs elég kredit, nem elég jó az átlag vagy csak önköltségesre van hely. Míg így simán át tudtam menni állami szakra, plusz első évben kb a karon belül ugyanazok az alapozó órák szóval simán folytathattam a másikat csúszás nélkül. Nem tudtam hogy te kérvénnyel akarsz átmenni.
2017. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy hivatalosan ez is szakváltás, nem csak a kérvényezés. :)
2017. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy, hogy önköltséges-e. Meg nálam ez még nem eldöntött, így nem tudtam volna újrafelvételizni, mert csak most került szóbakezdtem fontolgatni. De gondolom mindegy milyen formában váltasz szakot, a szabály ugyanaz, szóval nekem így is hasznos volt a válaszod a fizetést illetően. :D
2017. ápr. 21. 18:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, a fizetést nem befolyásolja :)
2017. ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!