Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék Magyarországon...

Szeretnék Magyarországon tanulni de nem igazán értem a felvételi követelményeket. Tudjsz segiteni?

Figyelt kérdés

Az éretségimet Ukrajnában szereztem és most szeretnék Magyarországon alapképzésben részt venni(főiskolán).


Az a gond hogy amikor a felvi oldalán számolom a pontjaimat hogy hová is lenne elegendő arra hogy jelentkezzek akkor az oldal minden képzésnél(kivéve a felsőoktatási szak.-nél) azt irja ki hogy az éretségi eredményem nem tesz eleget a követelményeknek.


Viszont Ukrajnávan csak ezekből éretsségiztűnk:

Ukrán nyelv, Informatika, Magyar .


DE két évvel elötte is vizsgáztunk:

Matek, történelem, magyar ny. és ir. , földrajz, ukran ny.


vajon a két évvel elötti eredményeket kellene éretsségi eredménynek vennem az én esetemben?


Valaki tudja hogy működik ez ha Ukrajnából éretsségivel szeretnék Főiskolai Alapképzésre jelentkezni?



2017. ápr. 19. 15:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, telefonálj a kiszemelt intézménybe a megfelelő karon a Tanulmányi Osztályra, ott pontosat fognak mondani.


[link]

"Eredmények rögzítése

A külföldieknek vagy magyarországi, de külföldi rendszerű iskolában végzetteknek nem kell sem a középiskolai tantárgyak eredményeit, sem pedig az érettségi vizsgaeredményeiket feltüntetniük. Mivel az egyes országok értékelési rendszere különbözik, más az átváltás és mások ezek elbírálási szempontjai is.


Ehelyett a megfelelő dokumentummásolatokat (érettségi bizonyítvány, középiskolai bizonyítvány összes év végi eredményeket tartalmazó oldala) kell a jelentkezésükhöz (vagy pótlólag legkésőbb a dokumentum-benyújtási határidőig) csatolni. A nem angol, német vagy francia nyelven kiállított dokumentumokhoz magyar nyelvű fordítás másolatát is be kell nyújtani, illetve nem latin betűvel írt dokumentumok esetén a magyar nyelvű hiteles fordítás másolatának benyújtása kötelező!"

2017. ápr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2017. ápr. 19. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!