Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a magyar emelt...

FarkasJudit kérdése:

Hogyan működik a magyar emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Szlovákiai vagyok, szóval gőzöm sincs sajnos az emelt szintű magyar érettségi követelményeiről. Valaki, aki átesett már rajta, tudna nekem segíteni, valami tippet adni a felkészülésre? :) A szóbelire megvettem a könyvet a kidolgozott tételekkel, ehhez persze hozzátanulom a saját tételeimet, amiből itthon érettségizek, de az írásbelivel nagyon bajban vagyok.

Előre is köszi :)



2017. ápr. 19. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Oktatási Hivatal oldala: [link] A régebbi emelt magyar feladatsorokat nézegesd. Érdemes tuddni a fontosabb költők (Kosztolányi, Ady, Babits, Petőfi, József Attila) életművét, de egyébként ha sokat olvasol sulin kívül, tehát van egy műveltséged irodalmi téren, sima liba az írásbeli. Ja, meg fogalmazni tudni kell :) Készülni viszont annyira nem lehet rá, inkább csak a szóbelire.
2017. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!