Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Véleményetek szerint hogyan...

Véleményetek szerint hogyan fogják befolyásolni az idei érettségik a felvételi ponthatárokat?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 20. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Én abban bízom, hogy ha emelik is a ponthatárokat maximum 5-10 ponttal fogják. Az a baj, hogy ezt majd csak nyáron tudjuk meg :)
2017. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a pontszámok az adott intézmény maximális létszámától függ. Mivel a statisztika azt mutatja, hogy Magyarországon az eredményeink meredeken zuhannak (lásd PISA), ennek értelmében a pontszámok is a tavalyihoz képest csökkenniük kellene, ha az intézményben különösebb belső átszervezés nem történt.
2017. ápr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Most különösen keveset tudni az érettségikről, de szerintem szakfüggő, hogy miből lesz lényegi változás. Nem hiszem, hogy mindenben csökkenés lesz vagy hogy több ponthatárban lesz jelentősebb csökkenő változás, mint eddig.

(utolsó, a PISÁ-t nem azok húzzák le, akik komoly jelentkezők keresett szakokra)

2017. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Kicsit stresszelek. Diplomás ápoló szakra jelentkeztem, idén könnyítettek a felvételi követelményeken.Már az idegen nyelvekből tett érettségit is nézik. A tavalyi ponthatárhoz képest 34-gyel több pontom van. Bízom benne,hogy annyit nem fog emelkedni a ponthatár.
2017. ápr. 20. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel idén változnak az érettségi feladatok típusai, így két lehetőség lesz:

1. Rohadt nehéz lesz, így alacsonyabb pontszámot érnek el átlagban (ez viszont a központis szakokra nem fog kihatni sajnos)


2. Könnyebb lesz, akkor viszont ez húzza magával a ponthatárok emelkedését..


Avagy sehogyan sem lesz jó...(lányom érettségizik)

2017. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Mostaninál nehéz könnyebbnek lennie mondjuk, de mindennel egyetértek. :D Kérdező, szerintem meglesz. :)
2017. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ápolói szak nem annyira kompetitív, és egyébként is, 34 pont többlettel szinte garantáltan biztonságban vagy.
2017. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2017. ápr. 22. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!