Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kell fellebbezni?

Hogy kell fellebbezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! (Elore is bocsi a hibakert telefonrol vagyok) Szeretnek minel tobbet megtudni errol a fellebezesrol (kozepiskolai felveteli),hogy ilyen okkal lehet e fellebbezni pl:beteg voltam a kozpontinal,rastresszeltem stb. Meg nem tudom lesz s szukseg az informaciokra remelem nem de szeretnek fel keszulni a legrosszabra is. A valaszokat elore is koszonom!:)

2017. ápr. 21. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak le kell írni, hogy milyen szabálytalanságot tapasztaltál a felvételi eljárás során.
2017. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fellebbezni csak akkor érdemes, ha

- szabálytalanságot tapasztaltál a vizsgán (de akkor rögtön a vizsga után)

- nem fogadtak el olyan választ, amit a megoldókulcs alapján szerinted elfogadhattak volna vagy elszámolták a pontjaidat (de akkor rögtön a megtekintés után)

Ha betegség miatt nem tudtál volna részt venni a vizsgán, akkor előtte / legkésőbb utána kellett volna orvosi igazolást vinni, és akkor biztosan kaptál volna pótvizsga lehetőséget.


A "beteg voltam" (de nincs papírom róla), "stresszeltem", "meghalt a macskám" jellegű indokokkal legfeljebb méltányosságra lehet alapozni, de ez felvételi eljárásnál nem szokott bejönni...

2017. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ertem,koszonom szepen a valaszokat!:)
2017. ápr. 22. 13:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egyik ismerősöm tavaly jóval az utolsó felvett felvételiző után állt egy eléggé erős suli ranglistáján,és mivel nem vették fel fellebbezett szülei segítségével , beleírták, hogy milyen jó jegyei, eredményei vannak, szorgalmas és minden vágya, hogy ebbe a suliba járjon. Tehát egyaránt a gyereket és a sulit is fényezték. Csatoltak tanártól ajánlást, okleveleket, emléklapokat. BEKERÜLT! Sajnos én is idén felvételiztem, eléggé elszúrtam (64 pont) , de kitűnő tanuló vagyok, nem vettek fel az álom sulimba, de nem adom fel, mert fellebbezek! Kértem osztályfőnökömtől ajánlást, amit aláirat az igazgatóval, csatolok majd én is okleveleket, emléklapokat. TE is így tedd! Soha ne add fel a reményt, persze ne éld bele magad, de legalább próbálkozz. Így még, ha nem is vesznek fel, te elmondhatod majd, MEGPRÓBÁLTAD! Remélem tudtam segíteni, és majd írd ki, hogy felvettek-e! :)
2017. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a segitseget! Holnap erkezik a level amint internet kozelbe leszek meg irom!:)
2017. ápr. 24. 15:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat de szerencsere nem volt ra szuksegem mivel felvettek😍
2017. ápr. 25. 12:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gratulálok ! :)
2017. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!😊
2017. ápr. 25. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!