Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolai jegyeket miért...

Az iskolai jegyeket miért veszik bele a felvételibe?

Figyelt kérdés

Én ugyanazzal a tudással egyik tanárnál első félévben 5-ös voltam, másodikban meg másik tanárral 3-as. Ezek a jegyek semmit nem tükröznek, csak a tanár "jóindulatát"... Barátom fizikából SEMMIT nem tud, csak olyan felmérőket kapnak amit fogyi is megtud csinálni, ő 5-ös egy gyenge iskolában én meg 4-es vagyok, úgy hogy kb. minden nap fizikázok, s jó vagyok belőle. S akkor egyetemre őt fogják felvenni helyettem, vagy mi?



Töri tanárunknál lepuskáztam az egész felmérőt, tudtam 1-esre, kaptam 5-öst, másik meg más iskolában kemény tanárt fogott ki s 3-as.



Ezek a jegyek még JOBB ESETBEN IS csak az osztályon belüli rangsort tükrözik... Utólag belegondolva jobb lett volna valami gagyi suliba járjak, könnyednén mindenbőé 5-ös lennék, aztán érettségikre nyáron rágyúrtam volna.



Ki az az idióta aki ezt kitalálta?



2017. ápr. 27. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Lehet duplázni az érettségi eredményt és akkor nem számít az iskolai eredmény.

Amúgy meg a valóságban a megszerzett tudás számít, nem az hogy az iskolában milyen jegyet kaptál...

2017. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én büszke vagyok a "tudásomra", de a magyar oktatás rendszer xarik rá, tudás semmit nem számít szinte, emelt érettségin aki kicsit is komolyan veszi a dolgot 60%-ot megírja, s szín 5-ös jegyeivel együtt én a duplázással sehol se vagyok még ha 15%-al nagyobbat írok érettségin ugyanazokból a tárgyakból akkor sem.
2017. ápr. 27. 14:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Számolgattam már ezzel, emelten kb. 80%-ot kell írjak legalább hogy labdába rúgjak egy 60%-ossal aki a gagyi suliban szín 5-ös lett.
2017. ápr. 27. 14:09
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Ne sajnáltasd magad, hanem tanulj. Nyilván te is tudod, hogy erősebb iskolába járni megéri. Olyan felvételi rendszert kitalálni, ami mindenféle szempontból méltányos lehetetlen.
2017. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Olyan felvételi rendszert kitalálni, ami mindenféle szempontból méltányos lehetetlen."

Ennél méltánytalanabb rendszert csinálni is szinte lehetetlen lenne, ennyi erővel már random vegyék fel a diákokat és sorsolják ki hogy ki kerül be s ki nem.


Én megpróbálok bejutni, de rossz nézni hogy síkhülyék bekerülnek, s odavalók meg nem, s aztán "eltékozolják" a síkhülyék a lehetőséget.

2017. ápr. 27. 14:38
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Sok sikert. Szerintem nem síkhülye az aki eléri a ponthatárt és felveszik.

A keretek adottak, nem hiszem, hogy ebben érdemi változtatást tudnál elérni.

(Én pl. egy erős gimnáziumba jártam és 11-be csak a tagozatos matekból voltam négyes, 12-be meg kitűnő. És egyáltalán nem kellett megszakadni a tanulásba. Az egyetem általában sokszorosan nehezebb, mint a középiskola)

2017. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Én se venném bele az osztályzatokat érettségibe, mert úgy, hogy magyar-töri tagozatra jártam, majdnem hármas lettem magyarból, mert időközben más irányba tanultam, és nem az emelt magyar volt a prioritás, pedig még OKTV továbbjutó is voltam, nevetséges. Ugyanez törivel. Matekérettségim készülés nélkül ötös lett, de hármas voltam belőle, mert a tanár úgy érezte, hogy az a motiváló erő, ha mindenkit lehúz és szétszivat. Ez tizenkét pont hátrány a felvételiben, ami elég jelentős. Remélem, hogy duplázással is bent lennék ott, ahova készülök, de sokszor nagyon nem érzem én se korrektnek, hogy a jegyek beleszámítanak. Mindenesetre azzal, hogy ott a duplázás lehetősége, nyafogásra senkinek semmi oka nincs. Nem az van, hogy mindenki más kitűnő, és aki nem teljesen hülye vagy hajlamos minimális energiát fektetni az életébe, bármelyik középsuliban összehoz egy négyes átlagot a felvételi tárgyakból, szóval gyakorlatilag, ha jól érettségizel, maximum annyi, hogy nem az első helyen kerülsz be.
2017. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem a tanár jegyei sehova semmilyen pontok nem szabadna legyenek mert az nem egységes osztályozási módszer. Próbán fő tárgyból amúgy 92%-ot írtam, de a tárgyból 3-as vagyok. Akkor most mivel van a baj? Egyszerűen nem jön össze jobb a suliban a felmérőn. Érettségit tudom, de amit a tanár ad azokat nem mert nehezebbek, senki nem tudja 5-ösre, még a 3-assal is "király" vagyok.



Jó hogy van még duplázás is, örülök neki és arra hajtok, de igazságtalannak érzem hogy ugyanakkora a tudásom mint másnak, mégis egy pontozási lehetőség már indulásból elvan vágva tőlem.

2017. ápr. 27. 17:16
 9/11 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 30. 08:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó de itt minden szabadidejét rááldozza, hogy jó jegyei legyenek, én nem sajnálom tőle. Pocséknak pocsék, én is olyan szakra jelentkeztem, ahova nehéz bekerülni, de sajnos vannak ilyen iskolák.
2017. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!