Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt olyanok, akik a...

Vannak itt olyanok, akik a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karán tanulnak/tanultak katasztrófavédelmi szakirányon?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy miből emelteztetek érettséginél, és hogy számít-e bármit is az a későbbiekben.


Valamint hogyha lányként érdekelne valamilyen ilyesfajta továbbtanulási lehetőség, akkor mennyire tudnám venni az akadályokat majd az egyetemen, ha felvennének.



Ja és még egy dolog, hogy olvastam,hogy 3 szakirány lehetséges, amiből az egyikre csak hivatásosak jelentkezhetnek. De a felvin én csak az "iparbiztonságit" és a "tűzvédelmi és mentésirányítási" szakot látom,utóbbinál van feltüntetve,hogy oda nem jelentkezhetek, de akkor mi a harmadik, amire még lehetne?


Vagy csak szimplán katasztrófavédelmi szak a megnevezés és akkor csak évek múlva szakosodik az ember?

Sajnos kicsit kezdek belegabalyodni ennek a rendszernek a felépítésébe... Nagyon megköszönném, ha valaki tudna egy kis tájékoztatást adni,bármelyik kérdésemmel kapcsolatban!



2017. ápr. 29. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A műveleti a 3. szak, az nem indul most nappalin szeptemberbe, csak levelezőn. Valószínűleg elég magas lesz a ponthatár mert csak 1 szakra jelentkezhetnek a felvételizők (iparbiztonság), a tűzvédelem-mentésirányítást most indítják először nappalin és oda tényleg csak állományból lehet jelentkezni.


Én töriből emelteztem, de lehet még matekból, magyarból, katonai vagy rendészeti alapismeretek illetve talán nyelv, továbbá kell még egy középfokú c típusú nyelvvizsga meg egy elég komoly fizikai/orvosi/pszichológiai alkalmassági a sikeres felvételhez.

2017. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Így már kicsit világosabb a dolog.

De szívesen várom még mások véleményét,tapasztalatát is! :)

2017. máj. 1. 17:18
 4/4 anonim válasza:

Belügyi rendészeti ismeretekből éri meg legjobban érettségizni, ennek a tárgynak sok hasznát veszem az itteni tanulmányaim során, egyfajta alapot képez amit több tárgynál is tudok hasznosítani.


Ha elszánt vagy, akkor semmivel sem veszed nehezebben az akadályokat a srácoknál, szinte nincs semmilyen megkülönböztetés tőlük.


Jól tudod, a tűzvédelemre csak hivatásosok jelentkezhetnek, civilként az iparbiztonságira és harmadik lehetőségnek a műveletire (polgári védelemre) van lehetőség jelentkezni. Azért csak kettő szakirányt találsz, mivel az iparra és a műveletire évente a mostani évtől váltakozva hirdetnek felvételt, idén az ipar a soros.


Nincs külön szakosodás, 2. évtől a szakirányodnak megfelelő tantárgyaid lesznek, addig általános katasztrófavédelmi tárgyak, illetve egyetemi közös modulok vannak az órarendbe.

2017. máj. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!