Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Tömörkényben milyenek...

Szegedi Tömörkényben milyenek a tesi órák?

Figyelt kérdés
főként az érdekelne, hogy milyenek a tesi tanárok, mennyire kemények a tesi órák, illetve, hogy a fiúk és a lányok külön tornáznak-e?

2017. ápr. 29. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve jártam oda (még a heti 5 tesis rendszer előtt), úgyhogy lehet, nem aktuális már, amit mondok, de talán több a semminél.

A szárazföldi órák teljesen átlagosak voltak, az esetek nagy részében bemelegítő futás - gimnasztika - a végén talán kis labdajáték. Volt, hogy többet játszottunk, volt, hogy egyáltalán nem, ez általában a tanár hangulatától függött. Illetve rendszeres időközönként voltak különféle felmérők (futás, távolugrás, felülés... tudom is én). Nyilván elfáradtál ezeken az órákon, de kifejezetten keménynek nem mondanám őket. Ja, és igen, koedukált órák voltak.

Ha úszás volt, az általában két fajta volt; vagy megmondták, hogy le kell úszni 1000-1200 métert, és mehetsz, vagy bizonyos időn keresztül kellett úszni. Ez se volt vészes, ráadásul elég hamar elengedtek, sok időnk volt a következő óráig visszaérni a suliba. Nagy ritkán itt is voltak felmérők, meg időre úszások, de semmi extra. Ha a lányoknak éppen nem volt alkalmas az úszás, akkor ők tornáztak a medence mellett.

A tanárok mindenfélék. Volt, akinek büntetés volt az óráján bent lenni, de olyan is, aki nagyon jófej volt. Az mondjuk mindenesetre pozitívum volt, hogy egyik sem gondolta azt, hogy olimpiai bajnokokat kell képezniük belőlünk, ha csak össze nem balhézott az adott tanár az egész osztállyal, általában nem szívattak senkit. Kissé lutri, hogy milyet fogsz ki, de ha nagyon akarja az osztály, mindegyikkel meg lehet találni a közös hangot.

2017. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úszás milyen gyakran van?
2017. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te oda fogsz járni jövőre?
2017. máj. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen.
2017. máj. 1. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok.

Nekünk heti egyszer volt, órarend szerint dupla órában, de gyakorlatilag alig 3/4 órát úsztunk.

2017. máj. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Heti 3 szárazföldi és 2 úszás óra.

Tök szupi a tesi, ha nem Pné a tanárod. Ha igen, akkor véged.

A fiúk együtt tesiznek a lányokkal, kivéve amikor jó idő van és a tanár kiengedi őket focizni. Akkor a lányok lépcsőzni mennek a rakpartra/múzeumhoz vagy futnak xD

2017. máj. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!