Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME ipari- és formatervező...

BME ipari- és formatervező mérnöki szakán szeretnék tovább tanulni. Mennyire lesz nehéz?

Figyelt kérdés
10-es vagyok, nagyon jól rajzolok, de nem vagyok túlzottan reálos beállítottságú. A kérdésem az lenne, hogy mennyi lenne az esélyem a BME-n úgy, hogy a matekkal vannak gondjaim, de a fizika megy?
2017. ápr. 30. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem vannak ismerőseim akik formatervező szakról átnyargaltak gépész/villamos mérnökire. Szerintük jóval kevesebb lett volna a lehetőségük vele, ezért is döntöttek így.


Amúgy a mintatanterveket meg tudod nézni, és abból látható, hogy mennyivel van ott kevesebb matek. Amúgy tök jó egyetemi korrepeket tartanak, szerintem simán egyenesbe hoznak ha szorgalmas vagy hozzá. (Max egy kis pénzed rámegy).

Furcsállom, hogy a fizika megy de a matek nem. Szerintem a középsulidban hagyna kívánnivalót maga után a matek oktatás.

2017. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A matek az egyik műszaki szakon sem könnyű. Én az Óbudain vagyok formatervező és nem olyan könnyű a matek. Nekem pl 2-szer kellett felvennem a matek1-et, mert elsőre nem sikerült, de igazából én nem is bánom, mert egész jó lett másodjára, és a deriválást, integrálást is jobban értem, mint először, ami azért is jó, mert matek2-ben sokat kell majd használni. Én tanultam deriválni, meg integrálni is gimiben, mert matek fakultációra jártam, és azt hittem majd nagy előnyöm lesz vele, aztán szinte semmivel nem voltam előrébb, mint azok, akik nem tanulták ezeket középsuliban. Szóval emiatt nem kell parázni, mert megtanítják, ráadásul szinte teljesen más, mint amit gimiben tanítanak (természetesen nehezebb és magasabb szintű).

Sok múlik egyébként a tanáron. Az előadás kb tök felesleges, mert semmit nem érteni, a gyakos tanárom viszont elég jó és mindent addig magyaráz, amíg meg nem értjük, de emellett természetesen az is kell, hogy otthon leülj, és gyakorolj. Nem tudom BME-n hogy van, de nekünk csak 2 félév matekunk és fizikánk van, de ott se hiszem, hogy sokkal több van. A különbség az, hogy nálunk, az Óbudain azért nem megy az a szivatás, ami a BME-n, és mivel az egész karunk (RKK) elég kicsi, a tanárok is normálisabbak és közvetlenebbek.

2017. aug. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!