Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n végzett mérnökinformatik...

BME-n végzett mérnökinformatikusok, szerintetek miért éri meg VIK-en végezni? Esetleg válasszam az OE-NIK-et?

Figyelt kérdés

Sok ellenkező véleményt lehet olvasni az iskolákról.

Sokat gondolkozom, hogy a műszaki vagy az óbudai egyetemet válasszam jövőre.Eddig az ismerőseim, akik éppen egyetemen tanulnak, azt mondták messziről kerüljem el a BME-t, ha jót akarom magamnak, mert csak az elméletet tömik belém bukásokban gazdag évek alatt és gyakorlati tapasztalatom közel lesz a nullához amikor oda érek, hogy dolgozni kéne. Csábítóan hangzik az óbudai gyakorlatias képzése és az, hogy több szabadidőm jutna esetleg gyakorlatra elhelyezkedni egy cégnél, de ennek ellenére sokat hallom, hogy nem fogok annyit érni a diplomámmal, mivel a BME-nek nagyobb a hírneve és az elismertsége. Tudom, hogy ezt a kérdést nem lehet megválaszolni fekete fehéren, így ha valaki aki végzett valamelyik egyetemen mérnökinformatikusként el tudná mondani a tapasztalatait az egyetemi évek alatt megszerzett tudás hasznosságáról? Esetleg miért válasszam az iskolát?



2017. ápr. 30. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amint látható, nincs végzett VIK-es :D
2017. máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a hallgatók legalább fele megbánja az első félév után, hogy a VIK-et választotta. Leírtad, hogy miért az OE-NIK.
2017. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Én BME VIK-es vagyok. Ez a 4. félévem. Szerintem, ne netes fórumok után dönts. Hanem amit te szeretnél.

Itt a BME-n a többi mérnökinfo szakot "fikázzák" vakon. Valószínűleg semmi okkal.


Szerintem a BME is teljesen elvégezhető. Mondjuk idén a Grafika elég húzos. Megyek is pót zh-ra.. De eddig teljesen korrekt, teljesíthető volt minden. Az való igaz, ha nem tanulsz és csak vizsgák előtt akkor nagy eséllyel kibuksz pár félév után. (Szerintem akkor meg is érdemled)

És tényleg voltak nekem is olyan hetek amikor 0-24 tanulnom kellett és semmi másra nem maradt időm. A többi egyetemnél nem tudom, hogy hogy van ez. De szerintem semelyik egyetem (legalábbis ez a szak) nem séta galopp. Ha tanulsz akkor mindegyik teljesíthető. A kérdés, hogy mennyi energiát teszel bele.


Az meg, hogy a BME-VIK-es diploma többet ér nem nagyon számít... Úgyis a tudást fogják nézni. Nem egyetem alapján választanak embert a legtöbb helyen, hanem tudás alapján.

Egy példát, had mondjak:

Az IBM amikor programozókat keresett, akkor kiadott egy feladatot, amit meg kellett oldani otthon. Megcsináltad elküldted. Ha tetszett nekik akkor behívtak egy ottani fordulóra is. És csak utána volt az interjú. Szóval ha penge vagy akkor kb papírok nélkül is elboldogulsz. Az egyetem az irányt mutatja, de az utat neked kell bejárnod.


Esetleg ha van kérdésed a BME mérnökinfo képzéssel kapcsolatban nyugodtan tedd fel.

2017. máj. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végülis úgy döntöttem megpróbálom a bme-t majd ha nem érzem jónak megpróbálkozom az óbudaival.
2017. máj. 15. 01:33
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak megpróbálod az kevés. Nem próbálni, hanem csinálni kell.

Két államis félévet el fogsz csak veszíteni és kezdheted 1 évvel később az ÓE-t. Végén ez az 1 év veszteség, meg a két államis félév elég húzós lesz, mert az MSc-t már részben fizetned kell, ha ez így alakul. Bár ne legyen igazam, de valószínűleg sajnos, így fogsz járni. De majd kíváncsi leszek a véleményedre 1 év után, ha ide le fogod írni.

2017. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akaraterőm megvan hozzá és plusz motivációt ad az is, hogy nagyon sajnálnám a bukással elvesztett időt és pénzt. Szóval majd igyekszem a legtöbbet kihozni magamból és ha nem felejtem el megírom a tapasztalataim én is.
2017. máj. 22. 12:09
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez a motiváció megvan szerintem mindenkinél, akik nem tudják elvégezni azoknak a túlnyomó többségénél is.

Majd kíváncsian várom decemberben a tapasztalataidat, ha majd le mered írni ide. Megőrzöm e téma linkjét én is.

2017. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sikerült am a felvétel ?
2017. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!