Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik a +50 pont egy...

FarkasJudit kérdése:

Hogyan működik a +50 pont egy emelt szintű érettségi esetében?

Figyelt kérdés
Olvastam már olyat a felvi.hu-n, hogy 45 pontot szükséges elérni az írásbelin ahhoz, hogy a felvételi pontszámokhoz +50 hozzáíródjon, de a nővérem azt mondja, hogy meg kell lennie az egész érettséginek ötösre. Na most ha ez a helyzet, akkor meddig van ötös? 79 vagy 60 %-ig? Mert ebből is hallottam és olvastam olyan variációkat, hogy most már semmiben sem vagyok biztos.

2017. máj. 1. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván a felvinek igaza van, a nővérednek pedig nincs. :D 45 százalék felett kell az egyik felvételi tárgyadból emeltezned ahhoz, hogy megkapd a pluszpontokat. Egyébként 60 százaléktól ötös, de a százalék számít, és 60 százalék azért még elég gyenge
2017. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző jól írja, 45% fölött kell lennie és akkor kapsz érte 50 pontot. Nem az írásbelinek kell 45 pont fölött lennie, írásbeli+szóbeli együtt 45% fölött. Az emelt pedig 60% fölött ötös. 47-59% között négyes, 33-46% között hármas, 25-32% között kettes, 25% alatt pedig bukás. Az meg, hogy jó vagy nem jó a 60% az relatív... Nekem az is elég, ha a 45%-ot elérem és kapok +50 pontot. Másnak még a 80% sem elég. Ha nem egy 460 pontos szakra mész akkor jó a 60% teljesen. Én most a fél karomat odaadnám egy 55%-ért is emelt törin... :D
2017. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Na hát nagyszerű... 45%... lesz is annyim, hát hálát adok az égnek :D de kommunikáció és médiára adtam be, 460 pontos szak, a 60%-ban kételkedem, h meglesz :D hm...ezt hívják úgy, h pech.

Na mindegy...köszi a választ, rendkívül hasznos volt :) 6.6-án megyek megnézni az eredményeket

2017. jún. 4. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki tudja, hátha csak rosszul érzed közben meg jó lett. Holnap kiderül úgyis. Ha meg nem lett olyan jó, a szóbelivel még mindig tudod felfele húzni. Ha meg úgy sem jó, akkor újraérettségizel és az majd jobban sikerül. Nincs elveszve semmi ha idén nem oda vesznek fel ahova szerettél volna menni. :))
2017. jún. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Végül 62 pont lett, szóval most nagyon örülök :3 Már csak egy baj van....pénteken szóbeli és semmi kedvem tanulni :D
2017. jún. 7. 11:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondtam én :DD Nekem holnap van de ugyanígy vagyok.. :S Már úgy vagyok vele hogy csak legyünk túl rajta aztán lesz amilyen lesz. Sokat most az utolsó 1-2 napban már úgysem lehet készülni.
2017. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

És meglett? :D

Hát... én szokásomhoz híven az utolsó napon álltam neki úgy isten igazából tanulni :3 nyelvtannal nem tudom mi lesz, bele-beleolvasok majd. De már ettől is ketté áll a fülem. Holnap ilyenkor túl leszek rajta :)

2017. jún. 8. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!