Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem Általános...

Debreceni Egyetem Általános Orvosi Karra 412 ponttal be lehet jutni idén? Tavaly nagyon durva ponthatárok voltak, idén szerintetek csökkentik?

Figyelt kérdés

2017. máj. 2. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyivel tuti nem. Ez nagyon kevés.
2017. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Attól függ érettségik mennyire voltak nehezek, illetve mennyire népszerű az egyetem, szerintem magasabbak lesznek a pontok Debrecenben, felkapottabb lett az ottani orvosi, biztos több tanulót vonz magához mint régebb.
2017. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, idén kevesebben jelentkeztek orvosira, mint tavaly, ezzel együtt kifejezetten Debrecenbe is kevesebben jelentkeztek. A tavalyi érettségi relatív könnyű volt, 2015 után lehet, hogy a szokásosnál többen újrafelvételiztek, tavalyelőtt pedig 409 volt a ponthatár Debrecenbe, azt hiszem. Ezzel együtt, hogy őszinte legyek, nekem most az ismétlő kémia előtt ugyanannyi pontom van, és nagyon örülnék, ha idén már ennyivel be lehetne jutni, de nem nagyon hiszem. Valószínűleg csökkenés vagy az eddigieknél mérsékeltebb emelkedés várható, egyrészt, mert vidéki egyetemeknél a 430 kb lélektani határ, másrészt, mert valószínűleg a változások miatt nem valószínű, hogy a tavalyi kiemelkedő eredmények erősödni fognak, de azt, hogy idén a ponthatárok visszatérnek a tavalyelőtti állapotukba, nem hiszem. Pedig baromira örülnék neki. :D
2017. máj. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Elsős vagyok az orvosin, másodjára sikerült, én is végigdilemmáztam ezt, de akárhogy is számoltam (+ tapasztaltam), 412 tuti kevés. Nem azért mondom, mert nem szeretném, ha bejutnál, vagy ilyesmi, csak hogy ne táplálj fals reményeket. A 2015-ös érettségik nem voltak nehezek pár előző feladatsorhoz képest, rengeteg ember -

ahogy előttem is írták - fog újrafelvételizni, plusz az "alap" felvételizők. Ráadásul minden évben (legyen az utóbbi 5) ment a mizéria, hogy a kormány azt akarja, hogy maradjanak itthon az orvosok, ezért lentebb viszik a ponthatárokat. De a ponthatárokat NEM a kormány, NEM az oktatási szervek, meg senki ilyesmi, csakis a leendő hallgatók pontszáma dönti el. Ha 250 embert vesznek fel a DOTE-ra, és 249 ember 499 pontos felvételit ír, a 250. emberé 495 pont lesz, akkor 495 a ponthatár. Nyilván irreális a példa, de azért mondom, hogy abban, hogy "leviszik", ne reménykedj, ezt az érettségizők pontja dönti el. Persze azért sok sikert, tudom, hogy milyen idegőrlő. :)

2017. máj. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát köszönöm, akkor megpróbálok kicsit többet kisajtolni magamból, még van remény :D
2017. máj. 6. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Drukkolok. :)
2017. máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
szerintem nem lesz elég, de őszintén szólva nagyon örülnék neki ha idén lejjebb mennének az pontok és valahova bejuthatnék a csöves 421 pontommal, mert nem nagyon van már kedvem újraérettségizgetni. :/
2017. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!