Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akiket szivatott iskolában a...

Akiket szivatott iskolában a tanára, de megoldódott, hogyan oldódott meg?

Figyelt kérdés

Tehát mikor rászállt nagyon, esetleg brutál követelményeket támasztott amit nem szabadott volna


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. máj. 4. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Velem volt, úgy oldódott meg, hogy ott hagytam a sulit. :)
2017. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem 12-ben, az első napon megfenyegetett az egyik tanárom, hogy megbuktat év végén, mert nem tudtam valami kérdésre válaszolni. Akkor eldöntöttem, hogy független bizottság előtt fogok osztályozó vizsgát csinálni, de ehhez az kellett, hogy jelentkezzek érettségire is a tárgyból. Jelentkeztem, valamikor október eleje környékén levizsgáztam a független bizottság előtt az egész éves anyagból (hármasra úgy, hogy kevesebb, mint egy hónapom volt megtanulni - előtte végig kettes voltam a tanárnál), aztán az érettségire nem mentem el, mert nem akartam lerontani az átlagomat, és volt másik választott tárgyam. Így viszont nem kellett többet bejárnom órára.
2017. máj. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöldek; akinek még van sztorija, érdekelne még több is
2017. máj. 5. 14:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy budapesti gimnáziumi osztályban, a szokásos évi 2 napos osztálykirándulás alkalmával az osztályból többen (5-6 fő, 17 évesek) kulturált formában előre jelezték az osztályfőnöknél, hogy nem kívánnak elmenni a soron következő osztálykirándulásra. A tanárnő látszólag egykedvűen tudomásul vette a dolgot.


Azonban a következő osztályfőnöki órát meglepetésszerűen azzal kezdte, hogy dühösen beviharzott, behozott egy A4-es papír lapot, amire filctollal ráírta, hogy "Balázs-show" és kiragasztotta a táblára. Majd példát statuálandó, nyilvános kihallgatást rendelt el. Nagy fölényes indulatos hangnemben kiparancsolta és a táblához állíttatta azt a néhány diákot akik nem akartak elmenni az osztálykirándulásra, pellengérre állítva őket, és az egész osztály előtt sorban mindegyikőjüket pimasz, arogáns hangnemben színvallásra kötelezte, hogy ugyan árulják már el, hogyan képzelik, hogy merészelnek nem elmenni az osztálykirándulásra. Elrettentés céljából eljátszatta velük a Balázs-showt. (korábban az RTL klubbon futó talk-show volt) A procedúra a következőképpen zajlott.: Gúnyos, teátrális felvezető szöveg kíséretében elmondta, hogy elhúzzuk a falat, (ahogy a TV-műsorban is) és most szépen mindenki felelni fog, hogy miért nem jön el az osztálykirándulásra. Sértette a tanárnő önérzetét ugyanis, hogy az általa szervezett osztálykirándulásra valakiknek "derogál" elmenni, miközben még (érvelése szerint) egy kisgyerekes kolléganője is képes velük tartani. Személyes sértésnek vette, de közben úgy állította be mint hogyha az osztály többi tagját bántaná, hogy az a néhány fő nem akar velük tartani a kirándulásra. Illetve elítélően azt sugallta, hogy az a néhány diák biztos felsőbbrendűnek érzi magát hogy különcködnek, nem vesznek részt egy osztály szintű programon, (ami egyébként nem kötelező), nem tisztelve ezzel társaikat. Belemagyarázta, hogy lenézik őt és az osztály többi tagját, ezért nem akarnak elmenni. Cinikus módon az osztály mögé bújt és hamisan azzal érvelt, hogy az osztálytársak szenvednek kárt az által, hogy ők távol maradnak a kirándulástól, ezért joga van megtudni mindenkinek, hogy miért nem hajlandóak elmenni. Tehát úgy csinált, mintha nem is ő, hanem maga az osztály lenne rá kíváncsi, és ő csak a többiek érdekében rendezné ezt a kicsinyes cirkuszt, ezzel teremtve magának jogalapot tettére, holott a saját sértettségét akarta kiélni ily módon, mert nem bírta elviselni hogy őt és az osztálykirándulását valakik ignorálják. Ezért úgy gondolta hogy elégtételt vesz, bosszút áll az őt ért vélt sérelmen, s ezzel jól megleckézteti azt a néhány, szerinte renitens diákot, közben végig arra ment ki a játék, hogy nyilvánosan megszégyenítse a diákokat, és bűntudatot szuggeráljon beléjük. Megalázó módon szembesítésre kényszerítette a diákokat, mint valami bűnözőket. Dölyfösen karba tett kézzel hátradőlt a tanári székben és úgy vezényelte a vallatás, mint egy őrmester. Sorban mindenkit név szerint szólított és ellentmondást nem tűrő lekezelő hangnemben válaszadásra kötelezett. A leforrázott diákok a nekik szegezett kérdésre kényszerűen, nagyjából mind ugyanazt felelték, hogy nem érzik jól magukat annyira az osztályközösségben, hogy elmenjenek egy 2 napos kirándulásra, illetve volt aki nem felelt, volt aki eleve ki se ment a táblához. Ráadásul, ha ez még nem lett volna elég, önkényesen és jogtalanul arra kötelezte őket, hogy orvosi igazolást szerezzenek be a kirándulás napjára, távollétüket igazolandó (jól lehet nem voltak betegek). Pedig a két napos kirándulás egyik napja szombatra esett, ami nem tanítási nap, tehát mindenki úgy rendelkezik vele ahogy akar, a pénteki napot pedig elvileg lehetett volna szülői igazolással igazolni. Az osztály többi tagja közben kénytelen volt csöndben, elhűlten végignézni a produkciót. A tanárnő még tartott egy rövid fejmosást, majd a szánalmas kutyakomédia végeztével, elégedetten helyre küldte a megregulázott diákokat, de búcsúzóul még ultimátumot is adott a későbbiekre nézve. Mindenkit megfenyegetett, hogy ha legközelebb még egyszer ilyen előfordul, hogy ötnél többen nem jönnek el egy kirándulásra, lefújja az egészet és többé nem hajlandó osztálykirándulást szervezni. Még neki állt följebb ugyanis. Így akarta elejét venni a következő osztálykirándulástól való távolmaradásnak és manipulatív módon bűnbakot képezni a leendő távolmaradókból, hogy a többiek rájuk haragudjanak, ha esetleg elmarad a következő kirándulás. Miután értékes perceket rabolt el a máskor oly drága tanítási időből, a tanóra hátralévő részében mint aki jól végezte dolgát méltóztatott órát tartani.Tekintve a nevetséges színjáték jól megtervezett koreográfiáját, a tanárnő vélhetően már jó előre kifundálta a megtorló akciót. Az osztályfőnöknek addig sem volt felhőtlen a viszonya az osztályával, (és nem is ez volt az első érdekes húzása, ráadásul más osztályokból is érkezett rá panasz), nyilván a történtek után sem javult a helyzet. Sőt, további súlyos retorziókat helyezett kilátásba: rendszeres és szigorú számonkéréseket vezetett be, röpdolgozat formájában az általa tanított órákon (angol és történelem). Remélhetőleg a tanárnőnek a történtek után azóta már sikerült túltennie magát a sértettségén, azonban megbánást azóta sem tanusított tapintatlan cselekedete miatt. Az iskolában szokás volt minden évben kiosztani a diákok szavazatai alapján, a legjobb tanárnak járó ún. Arany-kréta díjat. A tanárnőnek nem meglepő módon eddig még nem sikerült elnyernie a díjat. Bár némelyek szerint arany-kréta díjat nem is, legfeljebb aranyeret érdemelne.


A történethez még hozzá tartozik, s egyben a slusszpoént jelenti hogy végül az osztálykiránduláson részt vevő diákok egyike túl sokat evett a (talán romlott) pizzából, ami megfeküdte a gyomrát és éjjel a szálláshely ajtaja elé hányt, amibe az osztályfőnök belelépett. A tanárnő büntetésül a kirándulásról hazaérkezve intőben részesítette a "vétkes" diákot, így véve rajta revansot. Talán azt feltételezte, hogy alkoholizált, de ezt bebizonyítania nem sikerült. Elképzelhető, hogy szegény egyszerűen csak elrontotta a gyomrát és rosszul lett. Lehet, hogy ez a sors fintora, bár rossznyelvek szerint talán méltóbb lett volna, ha a tanárnő a képével esik bele a hányadékba.


NEKTEK MI A VÉLEMÉNYETEK ERRŐL A TÖRTÉNETRŐL? SZERINTETEK MI A TEENDŐ, FELELŐSSÉGRE VONHATÓ A TANÁR?

Vannak akik azt mondják, hogy ez az egész rendkívül felháborító, példátlan pofátlanság a tanár részéről. Hisz bármi okuk lehetett volna, pl. más fontos elfoglaltság, rossz szociális helyzet, nincs pénzük az osztálykirándulásra, zűrös családi élet, vagy olyan egészségügyi problémája van a diáknak ami miatt nem tud/nem akar elmenni, vagy bármi más nyomos indok, amit nem akarna kiteregetni, mert személyes jellegű. Ráadásul szerintem ez a tisztességtelen eljárás nem csak emberileg elítélendő, hanem a tanár törvényileg is büntethető, hisz a közoktatásban vannak szabályok amik egy pedagógusra is vonatkoznak és a diákoknak is vannak személyiségi jogaik, akik ráadásul kiskorúak.

2022. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát... Én szóhoz se jutok. Nem tudok mit hozzáfűzni, de felpontoztam a választ; és köszönöm ezt a hozzászólást is.
2022. jún. 28. 22:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Végigolvastam, és elég kemény.
2022. jún. 28. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!