Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Na hogy ment a magyar érettségi?

Na hogy ment a magyar érettségi?

Figyelt kérdés

Ez volt a legelső ilyen tipusú érettségi. Szerintem éppen ezért sokkal könnyebbre csinálták.


Nektek hogy ment?



2017. máj. 8. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a szövegértés kicsit bonyolult volt,sok helyre azerintem ugyanazt belehetett írni. Az érvelést választottam,mert a levél formaikövetelményét nem tudtam,de elég hülyesegéket írtam . Aztán a novellaelemzést választottam,szerintem az jól ment. Remélem lesz 70-80 pont körüli lesz.
2017. máj. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szövegértés szerintem jó lett, a második feladatnál a motivációs levelet választottam, és a szöveg itt jó lett, a formai követelményeket viszont lehet elrontottam.

A másik részben az összehasonlító elemzést választottam, mivel novellát nem nagyon tudok elemezni. :D Ez sem lett annyira rossz, bár a vége felé már túl sok lett a rizsa (közel 3 oldalt írtam).

2017. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szövegértés eleg rossz lett, érvelést választottam , az remelem jó lett. Masodik részben az összehasonlító elemzést jonak érzem.
2017. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tul jol ment az éreccségi, de remélem a hejesirásom felhúzza!


Amúgy nem volt nehéz szerintem, a novella elég rendhagyó volt szerkezetileg, de könnyen elemezhető és a szövegértés se volt nehéz, sok helyre tényleg ugyanazokat az érveket kellett írni.

2017. máj. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szövegértés nem volt egyszerű, olyan középnehéznek érzékeltem,lehet ha több idő állt volna rendelkezésre, könnyebb lett volna. Az érvelésem viszonylag jó lett, 7 pontnál csak nem lesz kevesebb.

Második részben először az összehasonlítást akartam választani,azért mert emlékeztem ,hogy tanultuk mindkét verset,viszont nem ugrott be róluk semmi és gyötrődtem csak, így elolvastam a novellát,ami különösen megtetszett és csak úgy jöttek a sok-sok gondolatok,amúgy is Kosztolányi műveket nagyon szeretem,szételemeztem meg írtam általános dolgokat (toposzok,novella , Kosztolányiról pár mondatot , 1936 Magyarország stb) Én szeretném ha 90 és 100% között lenne, de júniusban majd kiderül:) De szerintem ötös lesz

2017. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!