Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik az előrehozott...

Hogy működik az előrehozott érettségi? Kilencedikben is meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert több évig laktunk külföldön, ezért elég jól tudok németül. Ha pl kilencedikben meg lehetne csinálni akkor később nem lenne vele gondom. Vagy csak 11.-ben lehet? Azt tudom, hogy az év végi vizsgákat meg kéne már most csinálnom. De ez az egész hogy működik?

Jövőre leszek kilencedikes.


2017. máj. 8. 12:15
 1/4 A kérdező kommentje:
És melyik tantárgyakből lehet előrehozott érettségit csinálni?
2017. máj. 8. 12:17
 2/4 anonim ***** válasza:
9.ben biztos nem lehet, szerintem 10.ben már igen, nem az összes tárgyból, de élő nyelvből igen. Úgy működik, hogy meg kell majd csinálnod a hátralévő osztályokat osztályozó vizsga/vizsgák keretében, az arra kapott jegyet fogják majd az az évi év végi jegyednek venni a tantárgyból. Ha megbuksz, akkor nem mehetsz érettségizni. Szóval írsz egy dolgozatot a tanárodnál a 11.es és a 12.es tananyagból, meg szóbelizel nála, a teljesítményedet jeggyel értékeli, aztán jelentkezhetsz érettségire. Szerintem nem érdemes 10.ben megcsinálni, maximum 11.ben, de te tudod.
2017. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Élő idegen nyelvből, latinból és informatikából lehet előrehozottat csinálni.
2017. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

#2 szerinted miért nem érdemes?

2017. máj. 8. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!