Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen történelmi korszakokat,...

Milyen történelmi korszakokat, magyar/habsburg uralkodókat érdemes átnézni történelem érettségi előtt?

Figyelt kérdés
Utolsó hajrá, nem erősségem a töri, kérlek segítsetek!

2017. máj. 8. 15:32
 1/9 anonim válasza:

I. István,Károly Róbert,Hunyadi Mátyás,Mária Terézia,II. József


őket mindenképp

2017. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. máj. 9. 19:53
 3/9 anonim válasza:
Na hogy sikerlt?:D Szerintem nem volt vészes :D
2017. máj. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont ezek nem voltak benne.:) Ez is mutatja,hogy felesleges tippelgetni, mindenből képben kell lenni valamennyire a jó jegyhez.
2017. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hunyadi Mátyás benne volt kedves, és de, megéri tippelni, ugyanis ezen kívül még átnéztem olyanokat is ami benne volt! Szóval semmi értelme a rosszindulatnak!

Jól sikerült köszi második :) Tényleg nem volt vészes

2017. máj. 11. 12:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Igazából ahhoz Hunyadi Mátyást sem kellett annyira ismerni, hogy tudjam hogy Visegrádon van hegyen vár és hogy Székesfehérváron koronáztak királyokat, Bécset a Himnuszból is ki lehetett találni. :) Szerintem a nemzetiséges feladat nehezebb volt,mert kis dolgok miatt nem stimmeltnek az állítások, ez inkább szövegértés volt.
2017. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Melyik nemzetiseges? Ahol a kordiagram volt?
2017. máj. 12. 09:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahol el kellett dönteni, hogy mi szerepel a táblázatban. Majdnem helyes állítások voltak,ilyenek voltak a hibák benne,hogy 2001-ben Csehország már nem volt határos Magyarországgal és az Ausztriához csatolt területeket nem tartalmazta a táblázat. Pedig amikor először olvastam, kapásból mindegyik igaznak tűnt. :) Szerintem az egy szándékosan félrevezető feladat volt, ehhez képest a Mátyás királyos feladat ajándék volt ugyanannyi pontért.
2017. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj, na igen, azon én is sokat gondolkoztam valahogy semmi nem stimmelt azzal a feladattal. Remélem megóvja valaki, vagy lesz vele valami.
2017. máj. 12. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!