Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szörnyen elrontottam a matek...

Szörnyen elrontottam a matek érettségit, nagyon kétségbe vagyok esve. Valami tipp hogy jobban érezzem magam a törire, és azt ne izguljam túl? Nektek hogy ment?

Figyelt kérdés
Eddig mindig 80-95 pontokat írtam, minden héten megoldottam egy érettségit, tanárhoz jártam, próbaérettségim is 87 pont lett. Most viszont annyi minden hülyeséget rontottam el, hogy attól félek még a 70 is alig lesz meg. Ráadásul ami a legbosszantóbb, hogy azon buktam el rengeteg pontot, hogy rossz feladatot hagytam ki, amit pont jól oldottam meg, és beírtam olyat ami hibás. Nagyon el vagyok keseredve, mert így az egyetemre sem fognak felvenni, úgy érzem így semmi értelme az érettséginek már :(

2017. máj. 9. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt semmiképp se mondj le a többiről!! Most koncentrálj azokra , a matek pedig majd meglátod, hogy sokkal jobb lesz, mint amilyennek most te latod (részpontok stb). Ne izgulj!! :) nincs még semmi veszve egyáltalán! További sok sikert neked!
2017. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Emelt vagy közép? Egyébként, ha nem viszed felvételi tárgynak, kb 20 pontot jelent a felvételidből, és ha nem 85, hanem csak 70, kb 3 ponttal lesz kevesebbed összesen. Attól szerintem még nem lesz fuccs a felvételidnek. És ilyenkor egy csomó részpontot kapsz, szóval szerintem, ameddig nem látod a javítást, ne keseredj el. :)
2017. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát nagyon remélem, mert ráadásul ezt nézik az egyetemi jelentkezésemnél, erre alapoztam szinte mindent, hogy a matekom egy 80-90 csak lesz, erre egy ilyen kis hülyeségen bukok el, ráadásul egy viszonylag könnyű teszten :(

Köszönöm, megpróbálok a többire koncentrálni kicsit, inkább attól félek hogy közben fogok majd elbizonytalanodni.

2017. máj. 9. 17:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Közepeztem, pont ez a baj, hogy ezt a tárgyat mindenképp nézik nekem, de ebben voltam a legbiztosabb is, hogy menni fog, meg nem is volt olyan nehéz, csak tényleg azt hittem hogy rossz lett a 17-es feladatom, erre az lett volna a legjobb
2017. máj. 9. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sose az lesz a legjobb, amiről azt hiszed, hogy a legjobb lesz. :D Oké, ez így nem igaz, de azt akarom mondani, hogy érhetnek még meglepetések. Ne add fel, menj tovább és küzdj, már így teljesen a szó szoros értelmében véve, és sokkal nyugodtabban fogsz hátradőlni, ha azt mondod majd magadnak utána, hogy de legalább mindent megtettél.


És tényleg nagyon sok dologért kaphatsz plusz pontokat, az, hogy te hetvenet képzelsz el magadnak, szinte semmit nem jelent. Még soha nem volt érettségim, ami annyira rossz lett volna, mint ahogyan saját magamnak kiszámoltam. :D

2017. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, számíthattam volna rá, de mondom annyi rutinom volt már benne hogy egyedül a matek volt az amitől nem féltem. Reménykedek a részpontokban nagyon, csak azok menthetnek meg :D
2017. máj. 9. 19:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok neked, szerintem a rutinoddal akkor sincs okod aggódni, ha tényleg elrontottál pár dolgot. :)
2017. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Végül kiszámoltam a hivatalos javítókulcs alapján, nem lesz olyan rossz, mint amire számítottam, felesleges volt emiatt stresszelnem és teljesen kiborulnom, csak tényleg sokkal de sokkal rosszabbra számítottam, még amiket elrontottam is rengeteg hibának tűnt :D
2017. máj. 11. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Naaa, hát akkor pláne drukkolok. :D És általában középszinten tényleg minden elképzelhető dologra megkapod a részpontokat.
2017. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. máj. 12. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!