Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért értékelik le ennyire az...

Miért értékelik le ennyire az érettségit?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasni, hogy az egyetemi vizsgaidőszak sokkal rosszabb. Persze, azt aláírom, hogy orvosin meg jogon rengeteget kell tanulni, de szerintem az érettségit kicsit leértékelik. Most például két tantárgyból is emelteztem, töri és matek, és egyikből se elég egy 70-80%-os érettségi és szerintem, ha valakinezekből 90% körüli eredményt szeretne, akkor rendesen oda kell tennie magát.


A barátom mérnöki egyetemre jár és ott panaszkodnak a matek miatt, meg hogy az a nagy mumus és úristen, világvége. Sorban buknak belőle. Átküldte nekem a zh és vizsgafeladatokat és még nekem is ment mindkettő 3-asra (pedig "csak" emelt matekoztam, az egyetemi tananyagot nem tudom és nem is vagyok zseni se).


És közben meg az érettségire azt mondják, hogy vicc. Hát engem azért rendesen megizzasztott a két emelt, főleg az elmúlt 1-2 hónapot éltem meg tragédiaként.


Mit gondoltok erről?


2017. máj. 10. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Érettségire összesen tanultam 2 napot és majdnem 5-ös minden, egyetemen meg egy vizsgára 1,5 hét tanulással épphogy 3-as érdemjegy. Na akkor? Mérnöknek tanulok én is.
2017. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj, hogy sokan elfelejtik, hogy az érettségi nem csak arról szól, hogy "meglegyen", hanem egyben sokaknak az egyetemi felvételi is, és mint ilyen, nagyon mást él meg az, akinek csak kell valami a bizonyítványába, és mindent középen csinál, mint az, aki hat tárgxb
2017. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Az érettséginél az a szívás, hogy mindenből egyszerre van a vizsga. Engem az jobban megviselt. Egyetemen be lehet osztani a vizsgákat, mivel sok van így meg lehet szokni, illetve ha minden kötél szakad, meg lehet ismételni. És a jegy se számít annyit, mint egy érettségié. De biztosan attól is függ, hogy milyen jellegű a képzés. Nálunk egyébként NEM a matek volt a mumus, a statika meg az áramlástan nagyságrendekkel rosszabb volt (mérnök képzés, szintén). Egyébként mérnök képzésre rengetegen jönnek szakközépből, akik nem tanultak annyi matekot, meg úgy általánosságban sem tanultak annyit, nekik szokott ez nehézséget jelenteni.
2017. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Anno összesen 2 órát tanultam érettségire, ebből 1 óra volt, hogy infó emeltre utánanéztem pár dolognak, a másik 1 óra pedig hogy nyelvtan tételek között akadt pár, aminek a címét se tudtam micsoda, és ezért rákerestem. Mondjuk nem mint ha egyetemen többet tanultam volna, de az egyetemen ez meg is látszott a jegyeimen, érettségim meg csupa 5-ös volt.


Ugyanakkor nem mondom azt, hogy az érettségi gagyi, mert mindenkinek az épp előtte álló feladat a nehéz, a végzős középiskolásnak az érettségi, az egyetemistának a vizsgaidőszak, a dolgozónak a munka a határidőre.

2017. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Szóval, sikerült elküldenem.


*mint az, aki öt-hat tárgyból kettőt emelten tesz. Pl a 380-400 pontos mérnöki karokra szinte vicc bejutni, amíg bent nagyon súlyosan szivatnak, ellenben vannak karok, ahol maxolni kell a pluszpontokat vagy feltételek szerint két emeltet kell írni, és baromira nem elég a 70%-os emelt, amire máshol mások már tök büszkék. Azért azok közül, akik könnyűzik az érettségit, mégse kitűnő és 90+ százalékos mindenkinek minden, innentől fogva meg relatív, hogy mi az, ami neked jónak számít, és mi az, ami másoknak.


Nem egy lehetetlen kihívás, de nem értem, miért kellene annak lennie. Viszont sokaknak tényleg ezen múlik a folytatás, és nem értem, miért kell leszólni őket a magas lóról. Persze, hogy az egyetem nehezebb, de legyünk őszinték, azt is meg lehet csinálni. El lehetne fogadni, hogy ennek a vizsgának elég komoly tétje van, és mindenkinek más az elérendő cél rajta. Nem értem, miért ne lehetne izgulni rajta.

2017. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4


Milyen szép végszó! :)

2017. máj. 10. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
Mert piskóta azért. Én természettudományi karra járok, és kb. 1 előadás anyaga (1,5 óra az előadás) lefedi azt, amit addig az iskolában tanultam, és ez csak 1 tantárgy 1 előadása. Minden tatnrágyból van vagy 3 ZH, azon múlik, h mehetsz-e egyáltalán vizsgázni, ott pedig nem arra mennek, h segítsenek neked (mint az érettségin), hanem arra kíváncsiak mit nem tudsz. Az ismerősöd 1 anyagot küldött át, gondolom most kezdte, ahol a gimis anyagot elevenítik fel, jóhogy meg tudtad tanulni, de majd meglátod a különbséget, ha már egyetemista vagy
2017. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Azért mert a legtöbbeknek az érettségi arról szól, hogy meglegyen. Úgy tényleg nevetségesen egyszerű. Viszont ha az ötös a cel mindenből akkor már tényleg nem olyan egyszerű.


Amúgy egyetemen ami még nehezites az a tempó. Lehet, hogy csak annyi egy tárgy anyaga mint érettségin , vagy megkevesebb, de ott nem 4 évig tanulod a dolgokat hanem fél évig és bizony vannak nehéz tárgyak, amikből semmi ismétlés, minden előadáson leadnak egy új anyagot, csak mennek és mennek előre. És közben folyamatosan meg kell ertened a dolgokat, mert egymásra épül

2017. máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

"Viszont ha az ötös a cel mindenből akkor már tényleg nem olyan egyszerű. "


Úgy is egyszerű. 80% már ötös középszinten, 60% emelten. Nem az ötös a nehéz, hanem ha valakinek a ponthatár miatt nem elég az épp ötös, hanem 90% fölötti kell két emeltből.

2017. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!