Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 napom van érettségiig és...

3 napom van érettségiig és úgy érzem nem tudok semmit, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet velem a következő rendelkezem már érettségi bizonyítvánnyal három humán tantárgyból többé kevésbé sikeres érettségi eredménnyel rendelkezem. Ezen kívül két tantárgyból sikeres előrehozott érettségit tettem.


Viszont az élet és a sors reál szakmai ágazatra sorolt, viszont, mivel reál tantárgyakból nem álltam egyáltalán olyan fényesen, hogy az egyetem szóba jöhessen, elkezdtem pénzügyi-számviteli ügyintéző képzésre járni (olyan képzési formát választottam, ahol a normál esetben két éves képzést megtudom csinálni egy év alatt), más kérdés, hogy pont rosszkor esetem bele a körbe, mert pont most 2016-tol szigorították meg a vizsgakövetelményeket, illetve több vizsga részből áll a záróvizsga, mint az eggyel ellőttem végző csoportoknak.


Viszont nagyon szeretnék alapképzésre járni közgazdasági szakirányban, ezért most a tavaszi vizsgaidőszakban megpróbálom megcsinálni az emelt szintű közgazdaság ismeretek szakmai ágazati érettségi vizsgát.


Azért választottam ezt a tantárgyat, mert a pénzügyi-számviteli ügyintéző képzés gazdálkodási alaptevékenység ellátása modult, és annak tantárgyainak tartalmát öleli fel az érettségi vizsga követelmény rendszere.


Minden egyes érettségi követelményt kidolgoztam nagyon sok időm és energiám elment a felkészülésre. (Hozzá teszem az egy emelt szintű érettséginél természetes). Most még is úgy érezem, hogy nem tudok semmit.


Kiszámoltam, hogy ha 80%-ra sikerülne teljesíteni, akkor erősen megnövekednének az esélyeim az államilag támogatott képzésre, persze készpénznek semmikép sem venném a bejutást.


Nagyon izgulok!


A tanulmányaimat mindenféleképpen szeretném folytatni vállalkozási mérlegképes könyvelő, majd IFRS mérlegképes könyvelő szakon, hozzá talán még egy gazdasági informatikus szakképzést is elvégeznék



2017. máj. 13. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj, menni fog, most menj aludni, holnap reggel meg ahogy felkelsz, ne csinálj semmit, csak egyszer olvasd végig a tételeket, és rögtön rájössz, hogy mi meg kevésbé.
2017. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, és oldogasd a feladatsorokat!
2017. máj. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Az utolsó napon déltől kezdve már ne tanulj, hanem pihenj! És úgy menj el otthonról, hogy előtte egyél-igyál rendesen!
2017. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha délutáni vizsga, akkor már reggeltől kezdve ne tanulj! :)
2017. máj. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!