Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek, hogy ment az első...

Kinek, hogy ment az első szakmai ágazati érettségi vizsga a kétszintű érettségi vizsgák történetében? Mennyire találtátok nehéznek, vagy könnyűnek?

Figyelt kérdés

Légyszíves írjátok oda hogy, melyik tantárgyból írtátok?

Emelt szinten, vagy középszinten?


Előre is köszönőm a válaszokat!



2017. máj. 17. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Közép szinten a gépészet ismeretek baromi nehéz volt, összeteszem a két kezemet, hogyha a kettes meglesz, pedig nem vagyok hülye gyerek, minden másból szerintem meglett az ötös, de itt egyszerűen nem tudtunk készülni, nem tudták a tanárok, hogy mit tanítsanak, miből készüljünk fel..egyáltalán nem olyan volt, mint amire számítottunk, hogy elsők leszünk így könnyű lesz. A tanárunk szerint is b*szott nehéz volt ez így.


És neked?

2017. máj. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Én közgazdasági ismeretekből tettem emelt szintű vizsgát. Igazat megvallva nem vagyok tőle boldog...sőt nagyon elvagyok keseredve, még sírtam is.


Én most nyáron fogok végezni pénzügy-számvitel felsőfokú szakképzésen. Az alapképzéshez van rá szükségem, a középszintű matematika érettségim mellé vittem volna többletpontként.


Gondoltam, mivel úgyis már pénzügy-számvitelt tanulok ez a legkézenfekvőbb érettségi tantárgy a számomra. Utóbbiban úgy látszik tévedtem.


Az első részt tudtam nagyjából, de a második részben volt olyan feladat, amit még értelmezni sem igazán tudtam. Persze próbáltam írogatni, amit gondoltam, de egyáltalán hogy jó volt az én feladat értelmezésem. Egyszóval nagyon nehezek voltak bizonyos részek, de amit könnyebbnek találtam, azok sem voltak, olyan hihetetlenül könnyűek.


Ezt úgy mondom, hogy én már végzős vagyok egy "szakmából".

2017. máj. 17. 17:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Én közgazdasági ismeretekből tettem középszintű vizsgát. Őszintén,szerintem elég egyszerű volt. Sokkal nehezebbnek éreztem azt,amit a 4 év alatt a tanárok követeltek tőlünk. Statisztikából,pénzügyből és adóból is egy egyszerű példát kaptunk, a számvitel kissé nehézkésen ment,de ez nem csak az én hibám, az egész osztály elég gyér, 2 év alatt szinte semmit nem tanultunk belőle, a többi tantárgyat mind az osztályfőnökünk tanította,aki egy remek tanár és emberileg is maximálisan ott van a toppon.Az elmélet sem volt húzós, 1 osztálytársam volt aki emeltre ment, ő nagyon megbánta,mert azt mondta,hogy elég nehéz volt. Összességében nagyon elégedett vagyok ahhoz képest,hogy rengeteg botrány volt ebből,végül egész jól jött ki a dolog. Szerintem a 4-es meglesz a szóbelivel együtt.
2017. máj. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is gépészet ismeretekből érettségiztem középszinten, valami irtózatosan nehéz volt, mai nap megnézve a megoldásokat még olyan sem lesz amire megtippeltem. Hát a 2-es azért meg lesz, de annak is csak a legalja. Összességébe jól kib*sztak velünk, a számolásos feladatok a felével nem is találkoztunk még. :(
2017. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!