Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szegedi Deák Ferenc Gimnáziu...

A Szegedi Deák Ferenc Gimnázium jó iskola?

Figyelt kérdés

Főként a média tagozat érdekelne, de úgy általánosságban is mesélhettek. Milyenek a tanárok? Milyen ott a hangulat? A diákok mennyire barátságosak? Milyen a közösség? Az angol tanítás mennyire színvonalas? Pl ha média tagozatra bekerülök akkor elég lesz ahhoz, hogy Amerikában járjak egyetemre (mármint az angol tanítás)? Heti hány angol van? Mennyire kemény a suli?

9. után milyen nehéz az átjelentkezés? 6 osztályos gimiből mennék át.

Kérlek titeket írjátok oda, hogy jelenleg jártok oda vagy csak ott végeztetek és ha írhatok privátban akkor azt is említsétek meg légyszi!


Előre is köszönöm a válaszokat! 16/L



2017. máj. 17. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
nem
2017. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon diákközpontú iskola volt egy éve még biztos... Azóta történt egy kis vezetőségváltás, így ezt továbbra nem biztos, hogy el lehet róla mondani.

A tanárok vegyesek, többségében jó fejek és tényleg hasznos tudást adnak át, értékelik a gondolkozást. Persze van pár túl konzervatív és magoltatós, de őket ha szerencsés vagy el lehet kerülni.

A diákokról.. Hát, itt is voltak/vannak klikkek és nincs nagy bratyizás az azon kívül állókkal. Ennek ellenére nem olyan vészesek. Ha nagyon antiszociális vagy akkor is eltudsz lenni, nem szekálnak, max picit furán néznek rád. Ami alapvetően pozitív csalódás, hogy remek kis osztályközösségek tudnak épülni (Sokszor ne az osztályfőnöktől várd...)

Az angol kifejezetten színvonalas. A gimi profilja is a nyelvoktatás. Mondjuk ha médiára szeretnél menni akkor ne várj emelt szintű érettségire való felkészítést. Nem tudom milyen alapjaid vannak, de 9-10-ben csak heti 3 angolod lenne, ez kb semmi alapot nem ad az emeltes órákhoz.

Maga a suli nem kemény. Magasak az óraszámok, sokáig bent fogsz rohadni, de nincs 0. óra és sok-sok lyukasod is lesz. A töltelék tárgyakat nem veszik olyan komolyan, így nem kell stresszelned, hogy esetleg rajzból megbuksz vagy kiraknak az "énektehetséged" miatt.

És akkor a médiás osztály. Hát, a Deákban az A-D jelzésű osztályok azok, amiktől tényleg sokat várhatsz el és adnak alapot. (A:kéttan, B:spec.angol, C:humán, D: spec.német és spanyol) Az angolos osztályok tudnak alapot adni az amerikai álmodhoz tuti (cserediák program is van), a humánra irtó könnyű bekerülni és végig emelten tanulod az angolt és a másik idegennyelved (9-10-ben heti 5 óra, aztán 4, vagy három ha leadod) és ugye a törit meg a magyart (ha nem adod le őket), német-spanyolra meg csak stabil angollal tudsz bekerülni. Ezek után szerintem mindent elmond, hogy a Média a G-s osztály. Nincsen semmi spéci benne, csak egy csomót kell fotóznod és régi filmeket nézned. Viszont el kell viselned a legsznobabb embereket, akik folyton canon/nikon gépekkel rohangálnak, mert hatalmas fotósok. Persze menő és művészi azt mondani, hogy médiát tanulsz, de szerintem hanyagold ezt.

A kilencedik utáni átjelentkezés nehézkességéről nem tudok nagyon mit mondani. Persze, nehéz egy összeszokott közösségbe bekerülni, de ha beleillesz és tudsz érvényesülni, akkor az egy év távlatban is tud működni.


Ha tényleg komolyan fontolgatod az átjelentkezést, akkor én azt tanácsolom, hogy valamelyik délután menj el a suli elé, nézd meg kik jönnek ki az ajtón. Aztán surranj be (13után szabadon lehet közlekedni), nézz szét és döntsd el, hogy te odavalónak érzed-e magad. A Deák egy olyan suli, amihez kell egyfajta életérzés. Mindenki egy kicsit sznob ott, mindenki egy kicsit szemtelen és teljesen liberális a légkör. Ha te nem vagy egy befogadó egyéniség és nincsenek hatalmas, lehetetlen terveid, akkor nem biztos, hogy jó döntésnek fogod találni a váltást.

Mindez persze szubjektív vélemény.

De egyvalamit tényleg fogadj meg: akármennyire is jól hangzik a média tagozat és minden más, azok csak pénzszerző szakok a suliban (támogatást kapnak értük). Ha komoly terveid vannak az amerikai egyetemekkel, akkor én a már felsorolt A,B,C,D osztályokat ajánlom. Az A és B tényleg húzós. De ha nem vagy egy éltanuló és nem érted a törit, a C-ben akkor is kifejezetten jól tudsz érvényesülni (tavaly 4en mentek angliai egyetemre). A D-hez kell nyelvérzék és nagyon hajtanak is a nyelvekkel. Ott tényleg hátrányt jelent ha 9.után mész át, de azt is meg lehet csinálni különtanárokkal és onnan is szép számmal mennek ki.

Bár ha tényleg lelkiismeretesen tanulsz, magánórákat veszel, akkor bármelyik szakról ki tudsz menni, csak ezen a 4 szakon nem kell rá külön költened.


Amúgy tavaly végeztem.

2017. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Végül mi lett?

Oda jársz?

2017. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül nem jelentkeztem át, köszönöm a kérdést :)
2018. ápr. 17. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!