Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem köteles egy középiskola...

Nem köteles egy középiskola elfogadni egy tanár felmondását az érettségire hivatkozva? Határozatlan szerződés nem tanévre szóló?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha egy középiskolai tanár most május végén adja be a felmondását és a felmondási idő épp úgy járna le (30 nap ugye) hogy épp kezdődnének az érettségik. És a tanár épp akkor tűnne el végleg.

A munkáltató megtagadhatja a felmondás elfogadását arra hivatkozva hogy jön az érettségi és ellehetetlenülne az érettségi emiatt?

Sima határozatlan munkaszerződés nem tanévre nem határozott időre szóló. Akkor ugye bármikor felmondható, 30 napos felmondási idő és kész. A felmondás eleve egyoldalú jognyilatkozat azt a munkáltató nem elfogadja (nem kell elfogadnia se) hanem tudomásul veszi (és ez nem mindegy).

Az meg hogy ki végzi a távozó munkáját már nem a távozó dolga. A munkáltatónak van 30 napja a pótlására, ezalatt oldja meg, de ha nem oldja meg az is az ő baja.

Szóval a kérdés: A munkáltató megtagadhatja a felmondás elfogadását arra hivatkozva hogy jön az érettségi és ellehetetlenülne az érettségi emiatt?

Van ehhez köze a távozónak?

A tanári szerződésre se vonatkozik semmi extra szabályozás az is csak egy munkaviszony vagy határozatlan vagy határozott időre szóló, ha határozatlan bármikor felmondható minden indok nélkül, 30 nap és távozás-rosszul tudom?


2017. máj. 19. 12:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
11%

Ha nincs semmilyen megkötés, ráadásul határozatlan idejű, akkor természetesen nem tagadhatja meg, pláne nem azért, mert akkor borulna minden; a felmondási időnek pont az a lényege, amit írtál (bár nem egészen, mivel a felmondási idő alatt annak, aki felmondott, az a dolga, hogy a helyére jövő embert megfelelően betanítsa, bár ez a te esetedben nem hiszem, hogy fennállna).


Mondjuk azt gondolom, hogy tanárként a lehető leggerinctelenebb lépés a diákokat az érettségi közben elhagyni, de, ha ténylegesen jó okod van ezt tenni, akkor meg lehet érteni.

2017. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

Ha most május végén adod be a felmondásodat akkor június végéig tart a felmondási időd és éppen addig tart az érettségi. Így a suli nem veszt semmit.

A munkahelyemen április közepével ment el egy magyartanár (márciusi felmondással). Az érettségit egy másik magyar szakos viszi. Legfeljebb a gyerekek nem a megszokott tanárjuknál fognak felelni.

2017. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Ha most május végén adod be a felmondásodat akkor június végéig tart a felmondási időd "


Hát ennyire nem akartam belemenni a részletekbe de annyit mondok hogy ma 19 van, ma akartam beadni + 30 nap az jún 19, és az érettségi itt jún 22-én kezdődik...

2017. máj. 19. 13:22
 4/23 A kérdező kommentje:

"ténylegesen jó okod van ezt tenni,"


A létező legjobb okom van: külföldi meló jún végi kezdettel, nettó 1700 eur-os fizetéssel.

Jó ok?

De vagy kezdek jún végén vagy nem kellek.

És még ki is kell utazni elfogalni a szállást vagyirsy részemről ma felmondtam/felmondanék de nem akarjákm elfogadni.


Annyiban teoretikus a kérdés hogy ha elfogadják ha nem én jún 21-én utazok repjegy megvéve.

Ezt meg is mondtam nekik.

Nem hatotta meg őket.

2017. máj. 19. 13:26
 5/23 A kérdező kommentje:

"Az érettségit egy másik magyar szakos viszi. "


Itt az anomália oka hogy reálszakos vagyok olyan tárggyal amiből nincs más tanár az iskolában.


De hát erre ott a 30 nap vegyenek fel valakit. Ha nem találnak hát ez már nem az én asztalom.

Akkor megbízással egyedi napokra beugró tanárt felvesznek. Idő meg pénz meg macera de hát és? Mi közöm hozzá?

2017. máj. 19. 13:29
 6/23 anonim ***** válasza:
90%

Beadod a felmondásod egy hónapig bejársz, majd kimész külföldre. Nem tudnak mit csinálni.

Még mehetsz táppénzre és akkor sem kell bejárnod.

2017. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Az érettségiztetésről külön megbízólevél szól. De nem tudom, ez befolyásol-e valamit.
2017. máj. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"Az érettségiztetésről külön megbízólevél szól."


A megbízólevél csak a munkaviszony keretében értelmezhető.

Megbíznak engem MINT X iskola tanárát X munkáltató munkaválalóját... ha felmondok és letelt a felm idő nem vagyok többé a tanára nem vagyok többé a munkavállalója.

2017. máj. 19. 19:06
 9/23 anonim ***** válasza:
13%

Nézd, valszeg elég sokan le fognak pontozni, de nem érdekel, mert nem értem mit pörögsz?

1. Kaptál egy olyan állást ahol havi kb 600k-t kereshetsz és nem 150k-t mint itthon. (és senki ne jöjjön azzal, hogy külhonban drágább az élet, három különböző országban éltem már, köszi tudom, de még így is megéri, mert lesz perspektíva előtte)

2. Van egy határozatlan idejű szerződésed, amit felmondasz, ha 30 napos a felmondási időd (az enyém 90 napos), akkor ez 30 nap múlva lejár és semmire nem kötelezhetnek.

3. Ja, hogy őket nem hatotta meg, hogy te fel akarsz mondani? Jó akkor fizessenek 600k-t és maradsz.... miért nem kezelik itthon az oktatókat, az orvosakat stb úgy ahogy megérdemlik anyagilag is...ergo az ő bajuk.

4. Miért nem adtad be a felmondásodat???? Ne legyél lúzer...ha van lehetőséged menjél.

5. Az unokanővérem gimnáziumi tanár, az érettségire nem hivatkozhat senki, bármikor felmondhatsz, ha határozatlan idejű a szerzid.

2017. máj. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
24%
Közalkalmazott nem felmond, hanem lemond, ugyanis kinevezése van...És a lemondási idő két hónap.
2017. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!