Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány OKJ-t lehet ingyenesen...

Hány OKJ-t lehet ingyenesen nappalin elvégezni? Ha már van egy OKJ-m, akkor már csak fizetős vagy esti tavozatos OKJ-ra mehetek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 19. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy szakma ingyenes nappalin, egy pedig estin. Én így tudom.
2017. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sok esetben kamu és nem érvényesül az ingyenesség, mert sok helyen más jogcímen kérnek pénzt érte (ha nem is százezreket, de több tízezret). Más jogcímen, pl. alapítványi hozzájárulást fizessél, mert ha nem fizeted be, akkor addig nem mehetsz vizsgára stb... szal kamu és gusztustalan az egész.


Továbbá az se feltétlenül igaz, hogy a második is ingyen van :D Sőt... Eleve a legtöbb képzés nem indul estin.


Maradjunk annyiban, hogy egyetlen képzés sincs ingyen jelenleg Magyarországon, mert más jogcímen, de fizetni kell mindig valamit.


Ha hallgatói szerződést kötsz mondjuk az egyetem / főiskola miatt, akkor meg gyakorlatilag meghitelezik neked kamatmentesen a képzést, de cserében köteleznek arra, hogy dolgozd le Magyarországon azt az időt, amit állami ösztöndíjasként tanultál. Ezzel nem lenne semmi gond, mert valamit valamiért, csakhogy az állam nem garantálja neked, hogy Magyarországon kapsz is munkát, azaz nem garantálja, hogy eleget tudsz tenni a kötelezettségednek. Ha meg nem kapsz munkát és nem tudod ledolgozni, akkor meg megint csak fizethetsz akár milliós tételeket is.

2017. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!