Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Japán szakon csak animések...

Japán szakon csak animések vannak?

Figyelt kérdés

Második helyen jelöltem meg az ELTE keleti nyelvek és kultúrák (japán)-t, és elég valószínűnek tűnik, hogy az elsőként megjelölt szakra nem fognak felvenni.

Nemrég gondolkoztam azon, hogyha japánon csak animések vannak (vagy szinte csak azok), akkor nem hiszem, hogy be tudnék illeszkedni (persze tudom, hogy itt nincsenek osztályok, de mégis könnyebb azokkal barátságot kötni, akikkel egy szakra és előadásokra jársz), mert csak nagyon régen volt egy időszakom, amikor animéket néztem, már "kinőttem" belőle, és attól félek, hogy akkor szinte csak ez lenne a téma, akkor nem tudnék mit hozzászólni a beszélgetéshez. Ha így van, inkább megcserélem, és a harmadik szakot jelölöm meg másodiknak.


Olyanok válaszát várom, akik járnak (vagy nemrég jártak) erre a szakra, vagy van olyan ismerősük, aki mesélt róla.


2017. máj. 21. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a középsuliban volt japán nyelvi osztály, elég sokan jelentkeztek japán szakra, és igen, nagyon sokan anime,cosplay meg stb fanok, rendszeresen járnak mondoconra.

2017. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen más egy középiskolai légkör, mint egy egyetemi. Eleve az átlagéletkor miatt is.


Itt gyakorin jelzik egyes japán szakosok,

hogy nem vonzódnak az animéhez, sőt, értelemszerűen gyakran a divat-japánosok buknak ki elsőként. De ettől még nyilván léteznek anime kedvelő japánszakos egyetemisták is, akiket egészében vonz a japán kultúra, japán nyelv, és helytállnak.


A japán kultúrának számos ága van, mint minden más kultúrának. Közel se csak a rajzfilmeknél, képregényeknél vannak leragadva se a japánok, se a japán kultúra kedvelő külföldiek nagy része.


Ikebana, aztán japán színház, japán kertészet, sumo, japán elektronika, japán társadalmi szokások, történelem, irodalom, keleti harcművészetek, stb mind-mind a japán kultúra sajátos részei.


(Egyébként bár nem vagy rá tudatos, de féligazság "kinőni" az animékből, inkább arról lehet szó, hogy nem ismered az animék másik felét: a felnőtt animéket. Számos színvonalas létezik. És NEM a hentai képezi a másik 50%-ot, a hentai csak ráadás... Nem rábeszélni szeretnélek az animékre, csak pontosítani szerettem volna ezen megjegyzésed, hogy "kinőtted" - inkább nem ismerted meg eddig az animék világát.)

2017. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én japán szakosként mondom, hogy igen, a legtöbben anime-mániások, mindenféle beöltözős rendezvényre járnak, és olyan animés szakszókinccsel rendelkeznek, hogy csak lesek, amikor hallgatom őket :D Én egyáltalán nem nézek, pedig próbáltam felnőtteknek szólót (nem, nem hentait), de egyszerűen nem érdekel, kinőttem belőle, semmiféle animált mozgóképet nem nézek már. És azt kell mondjam, kevesen lehetünk így a szakon, én speciel senkit nem ismerek, aki hasonlóan vélekedne, mint én :D Ettől függetlenül ugyanúgy jóban vagyok animés személyekkel, csak nem beszéljük meg egymással hogy neki az X animéjében mi történt, nekem meg az Y sorozatomban milyen események voltak a héten, mert nem érdekli egyikünket se :D
2017. máj. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!