Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » FONTOS! Melyik budapesti...

FONTOS! Melyik budapesti gimit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy egy nyitott, jó hangulatú, elfogadó hely legyen, emberközpontú, nem egy rideg és zord verseny- és teljesítményorientált suli. Ne legyen nagyon kemény, mondjuk Fazekas szintű, de azért ne is legyen gyenge, vegyék komolyan a tanulást/tanítást. Leginkább dráma vagy média tagozat érdekel, esetleg magyar, de az nagyon esetleg, a felső kettő a fő. Tudom, hogy ez nagyon "álomkép" elképzelésnek tűnik, mert nem minden fekete és fehér, csak az a lényeg, hogy több legyen benne a fehér, és kevesebb a fekete.


Most kilencedikes vagyok, a nyáron valószínűleg Budapestre költözünk, ezért sulit váltok. Az általános iskolám szörnyű volt, utána átmentem hatosztályos gimibe, ahol bár vannak barátaim, az osztályközösség szörnyű, és nem érzem jól magam. Ezért most mindenképp szeretném jól átgondolni, hová megyek. Egyébként eddig a Vörösmaty Gimnáziumot néztem, az a fentieknek mennyire felel meg? Jöhet olyan véleménye is, aki épp az adott suli kilencedik évfolyamára jár, hogy ő hogy látja, milyen az osztálya.



#Budapest #gimnázium #költözés #dráma #osztály #Vörösmaty Mihály Gimnázium
2017. máj. 23. 06:37
 1/8 A kérdező kommentje:

*Vörösmarty

Két helyen is elírtam:'D *sorry, sorry*

2017. máj. 23. 06:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem az jó hely, és médiájuk is van, még talán Madách, Berzsenyi, Városmajori Gimnázium? Ezekben azt hiszem, csak fakton lehet médiát felvenni, viszont a leírásod minden más szempontból illik rájuk.
2017. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. :) jól írja az előző is.bocsi az ekezet miatt de telefonrol potytogok.szoval: Vörösmarty egy konnyebb suli de ott tenylegesen drama tagozat van. Viszont ha ido kozben meggondolnad magad erettsegire nem feltetlen keszit fel valami jol szerintem. En a madachba jartam, ez egy erosebb kozep suli, nyelvoktatasa nagyon jo, minden targybol jo hatteret ad ( nekem minden erettsegim 90 szazalek feletti, pedig nem tortem magam ) es szerintem a tarsasag is szuper. Sok olyan lehetoseg van ami egyeni kibontakozasra lehetoseget ad: diakszinpadok vetelkedoje minden evbe (legjobb harom a madach szinhazba megy vele sulis eloadasra de nagy elmeny ) korusversenyek, erdei taborok..stb. van pantomim szakkor, ott a thalia!!! Ami nagyon jo kis szinjatszokor(bar bekerulni nem egyszeru- de legalabb kiderul van e tehetseged vagy nincs) korus is van :) media ora fel evig van de tudsz felvenni fakultacionak is. Varosmajori suli az szintben hasonlo de nem belvaros, nekem az nem.volt szimpatikus, baratnom ott is hagyta. Berzsenyi talan egy hajszallal nehezebb mint az elobbiek. : ) hirtelen ennyi, ha kerdesed van privibe megtalalsz.
2017. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Újpesti Babits, magyar tagozat van csak, de minden évben-kétévben van egy színdarab, amit a diákok játszanak el.Énekkar is van, meg persze lehet jelentkezni a szokásos március 15/október 26-i műsorokra, mert ott mindig ilyen színdarab van.
2017. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. - Szimpatikus a suli, viszont angolra annyira nem mennék:/ Szeretem a nyelvet, de nem olyan szinten, hogy ilyen mennyiségben tanuljam. Ettől függetlenül még átgondolom, mert tényleg jónak tűnik:)

3. - A Babitsot néztem, de ott a japán érdekelne, azt meg maximum úgy tudom, hogy újrajárom a 9.-et... ><

2017. máj. 23. 08:41
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

"3. - A Babitsot néztem, de ott a japán érdekelne, azt meg maximum úgy tudom, hogy újrajárom a 9.-et... ><"


ha célod japánul tanulni, akkor +1 év ne zökkentsen ki ebből :) mert sokkal több hasznod lesz belőle, mint az az egy újrajárt év által elvesztett idő



a Babits tényleg egy nagyon erős iskola, jó helyen van, jó alap

2017. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, Berzsenyiről egyébként mások mondták, hogy kiemelkedő a színjátszóköre, és egyébként tényleg az, zseniális a tanárnő, aki szervezi.
2017. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tehát a Vörösmartyt annyira nem javasoljátok? Az ilyen erős suliktól félek, most is egy ilyenbe járok, és nagyon elegem van, hogy folyamatosan a jegyeimen kell görcsölnöm, és egy négyes miatt is egész este sírok, mert ezt követeli meg a suli. Ettől függetlenül akarok tanulni, csak nem annyit, hogy belegebedjek.
2017. máj. 23. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!